У чому секрет успіху? У Великій Британії сподіваються стати першою країною у світі, яка переможе ВІЛ вже до 2030 року

24 жовтня, 16:11
Частки ВІЛ (жовті) на клітині людини (Фото:flickr.com)

Частки ВІЛ (жовті) на клітині людини (Фото:flickr.com)

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії (NHS) підписала низку угод, щоб забезпечити доступність нових ліків проти ВІЛ по всій країні. Завдяки цьому там сподіваються перемогти вірус до кінця десятиліття.

Тепер британці, інфіковані ВІЛ, матимуть доступ до ін'єкцій каботегравіру, рілпівірину та фостемсавіру, який був схвалений NHS минулого тижня. Препарати будуть доступні всім хворим на британців.

Відео дня

Для лікування ВІЛ необхідно підтримувати кількість вірусних частинок у крові на такому низькому рівні, щоб його не можна було виявити або передати від людини до людини.

Доступність препаратів від ВІЛ дозволить знизити ризик передачі вірусу від людини до людини до нуля. За словами NHS, Британія стане першою країною, яка досягне таких результатів.

Досі в країні існувала "значна нерівність" у доступі до препаратів для лікування ВІЛ. Особливо страждали представники нацменшин. Крім того, досі основна увага приділялася Лондону, де проживає близько третини всіх людей із ВІЛ у Британії. Тепер ця проблема має зникнути, відкривши рівний доступ до всіх інфікованих.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X