Не справляються? Розробники російської вакцини від COVID-19 підписали угоду з AstraZeneca

22 грудня 2020, 13:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розробники російської вакцини проти коронавірусу Sputnik V оголосили про підписання угоди з британською AstraZeneca про тестування комбінації вакцин від COVID-19.


У новому дослідженні будуть тестуватися препарат британського виробника ліків та компонент вакцини, створеної в Москві.

Розробники Sputnik V запропонували AstraZeneca новий підхід в минулому місяці, припустивши, що він може підвищити ефективність британської вакцини. 11 грудня компанія оголосила про дослідження комбінації, а в понеділок підписала меморандум про співпрацю з московським дослідним медичним центром Інститутом Гамалії, Російським фондом прямих інвестицій і російським виробником ліків «Р-Фарм».

Відео дня

AstraZeneca розробила вакцину спільно з Оксфордським університетом. Інститут Гамалії розробив «Супутник V», а Російський фонд прямих інвестицій фінансував цей проект.

Росію широко критикували за те, що в серпні вона дала схвалення препарату Sputnik V, після того як вакцина була протестована тільки на декількох десятках людей. У цьому місяці російська влада почала масову вакцинацію Sputnik V, хоча він все ще проходить розширені дослідження серед десятків тисяч людей, необхідних для забезпечення безпеки і ефективності.

Розробники вакцини заявили, що дані дослідження показали, що вакцина була ефективна на 91%, висновок ґрунтується на 78 інфекціях серед майже 23000 учасників.

Останні результати дослідження вакцини, розробленої AstraZeneca і Оксфордським університетом, показують, що вона безпечна і приблизно на 70% ефективна. Представники органів охорони здоров’я в усьому світі сподіваються на британську вакцину через порівняно низьку вартість, доступність та простоту використання. Однак залишаються питання про те, наскільки добре вона може допомогти захистити людей старше 55 років, що є ключовою проблемою, враховуючи, що люди похилого віку більш уразливі до COVID-19.

Раніше НВ писав, що Управління з контролю за продуктами і ліками США проводить розслідування близько п’яти випадків алергічних реакцій у людей, яким зробили щеплення вакциною від COVID-19 виробництва компанії Pfizer Inc і BioNTech.

Про це розповів директор Центру оцінки та дослідження біопрепаратів FDA Пітер Маркс.

Маркс зазначив, що в FDA не мають впевненості, що саме викликає алергію. Він допустив, що причиною може бути речовина під назвою поліетиленгліколь, яку виробляють Pfizer і BioNTech і яка присутня у вакцинах.

Повідомляється, що реакція, яка спостерігалася у декількох людей, може бути більш поширеною, ніж вважалося раніше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X