Біотрансформери. Мікроби та грибки можуть об'єднуватись у «суперорганізми» та атакувати наші зуби — дослідження

14 жовтня 2022, 14:52
Бактерії «сідають» на грибок і таким чином пересуваються по зубах. (Фото:Penn Dental Medicine)

Бактерії «сідають» на грибок і таким чином пересуваються по зубах. (Фото:Penn Dental Medicine)

Чжі Рен, стоматолог-дослідник з Пенсільванського університету, під час вивчення мікробів, які викликають карієс у дітей, зробив незвичайне відкриття.

Рен зі своєю командою дослідників виявили, що зазвичай малорухливі бактерії Streptococcus mutans «осідлали» дріжджі Candida albicans, що дозволяло їм ігнорувати слину, пересуватися і розмножуватися під час свого руху.

Відео дня

Досі вчені жодного разу не бачили, щоб бактерії та грибки працювали спільно. Такий союз дозволяє «суперорганізму» краще прикріплюватися до зубів; крім того, він стає більш стійким до чищення зубів та протимікробних препаратів, пишуть вчені у своєму дослідженні, опублікованому в журналі PNAS.

Однак, за словами дослідників, ще більш інтригуючим є спосіб пересування цього суперорганізму. Бактерії S. mutans зазвичай нерухомі, проте C. albicans мають «руки», по яких можуть пересуватися мікроби.

Експерименти показали, що бактерії рухаються зі швидкістю понад 40 мікрон на годину. Вони покривають зуби дуже тонкою плівкою, яка має велике пошкодження зубної емалі.

Дослідники припускають, що зараз важливо знайти спосіб, який би не дозволив бактеріям і грибкам об'єднуватися. Це запобігло б поширенню карієсу.

Однак дослідження має також і нестоматологічне застосування. Нові результати можуть допомогти пояснити, як подібні суперорганізми поширюють інфекційні захворювання та забруднюють середовище, в якому перебувають.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X