Шарнір з атомів. У США розробили «розумний» інсулін — це може радикально змінити лікування діабету

9 серпня 2021, 14:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені змінили структуру інсуліну (Фото:poisklekarstv.com.ua)

Вчені змінили структуру інсуліну (Фото:poisklekarstv.com.ua)

Біохіміки з Медичної школи Університету Індіани в США зайнялися розробкою інсуліну, який після введення може адаптуватися до рівня цукру.

Майкл Вайс з Медичної школи Університету Індіани і його колеги змінили структуру інсуліну, щоб вона реагувала на присутність простого вуглеводу.

Концепція команди використовує природний механізм, який називають «захисним шарніром». Він вбудований в інсулін хребетних і дозволяє білку функціонувати у відкритому стані, зберігаючи його стабільність в закритому стані.

Відео дня

Експерименти, проведені Вайсом і його командою, використовували фруктозу, показуючи, що можна маніпулювати інсуліном, так що він активував тільки зразок клітин, отриманих з печінки, коли він «включається» присутністю певної кількості цукру.

Це скоріше доказ концепції, ніж терапія, але ця ідея теоретично працюватиме однаково для інсуліну, який активується в присутності глюкози. Результат відкриває шлях до нових засобів при лікуванні діабету.

«Ми сподіваємося, що в перспективі такий розумний інсулін змінить лікування діабету, людям більше не доведеться турбуватися про рівень цукру», — говорить Вайс.

«Причина, через яку розумний інсулін важливий, полягає в тому, що найбільшою перешкодою для ефективного використання інсуліну, особливо при діабеті 1 типу, є страх наслідків занадто низького рівня цукру в крові», — підкреслив Майкл Вайс.

Ця концепція вивчається й іншими дослідниками. Торік група вчених з Копенгагенського університету та біотехнологічної фірми Gubra досягла успіху в подібному підході, створивши форму інсуліну з приєднаною групою, яка розпалася в присутності глюкози, щоб зробити молекулу функціональною.

Якщо вдасться замінити сенсор фруктози сенсорами глюкози, в найближчому майбутньому може з’явитися дійсно революційна інсулінова терапія.

Раніше НВ писав, що, згідно з дослідженням данських вчених, для дорослих з діабетом їзда на велосипеді пов’язана зі зниженням смертності.

Це стосується зниження смертності в цілому, зокрема й від серцево-судинних захворювань, зазначили автори роботи.

Матіас Рід-Ларсен з Центру досліджень фізичної активності в Копенгагені, Данія, і його колеги вивчили кореляцію між їздою на велосипеді і смертністю серед 7459 дорослих з діабетом. Анкети були заповнені на вихідному рівні (з 1992 по 2000 рік) і через п’ять років після вихідного рівня; 5423 учасники заповнили обидві анкети.

Залежно від часу, проведеного за кермом, параметри ризиків для загальної смертності варіювалися від 0,78 для тих, хто їздив на велосипеді годину в тиждень, і менше, до 0,68, у тих, хто їздив від 150 до 299 хвилин на тиждень. Для тих, хто проводив за кермом велосипеда понад 5 годин, ризик становив 0,76, вище, ніж у попередньої групи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X