Крути педалі. Данські медики встановили, як їзда на велосипеді впливає на людей з діабетом

21 липня 2021, 13:35

Згідно з дослідженням данських вчених, для дорослих з діабетом їзда на велосипеді пов’язана зі зниженням смертності.

Це стосується зниження смертності в цілому, в тому числі і від серцево-судинних захворювань, відзначили автори роботи.

Матіас Рід-Ларсен з Центру досліджень фізичної активності в Копенгагені, Данія, і його колеги вивчили кореляцію між їздою на велосипеді і смертністю серед 7 459 дорослих з діабетом. Анкети були заповнені на вихідному рівні (з 1992 по 2000 рік) і через п’ять років після вихідного рівня; 5 423 учасника заповнили обидві анкети.

Відео дня
Слухайте подкаст на цю тему

Дослідники виявили, що 1673 випадки смерті були зареєстровані від усіх причин протягом усього часу спостереження. У порівнянні з контрольною групою, люди, які в першій анкеті вказали, що їздять на велосипеді, мали нижчий ризик смертності.

Залежно від часу, проведеного за кермом, параметри ризиків для загальної смертності варіювалися від 0,78 для тих, хто їздив на велосипеді годину на тиждень і менше, до 0,68 у тих, хто їздив від 150 до 299 хвилин на тиждень. Для тих, хто проводив за кермом велосипеда більше 5 годин, ризик становив 0,76, тобто вище, ніж у попередньої групи.

Цікаво, що у тій підгрупи людей, яка спочатку їздила на велосипеді, а потім припинила, коефіцієнт ризику смерті також був знижений, але це зниження не було статистично значущим.

Результати були аналогічними для смертності від серцево-судинних захворювань.

«Аналіз, проведений Рід-Ларсеном і його колегами, підкріплює епідеміологічні дані про велосипедний рух і переконливо свідчать про те, що він може безпосередньо сприяти більш довгому і здоровому життю», — пишуть автори супровідної редакційної статті.

Раніше НВ писав, що дослідники з Медичного факультету Університету Вірджинії тестують «радикально інший» підхід до лікування діабету 2 типу для тих, хто не може або не хоче схуднути.

Деніел Кокс, професор психіатрії і внутрішньої медицини, сказав, що його програма «кидає виклик умовності», оскільки вона не наполягає на втраті ваги як на ключовому компоненті контролю рівня цукру в крові.

Замість цього підхід поєднує в собі безперервний моніторинг глюкози з усвідомленим вибором харчування, щоб зрозуміти вплив різних продуктів на рівень цукру в крові, і своєчасні вправи для зниження цих рівнів у міру необхідності.

«Вважається, що потрібно втратити вагу. І якщо ви худнете, ви втрачаєте жир на животі, а якщо ви втрачаєте жир на животі, ви втрачаєте жирову тканину в печінці. А це, в свою чергу, знижує інсулінорезистентність», — сказав Кокс.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X