Шість простих, але ефективних способів запобігти раку. Гарантій немає, але можна спробувати

30 травня 2021, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Здоровий спосіб життя може суттєво вплинути на зниження ризику не тільки багатьох видів раку, а також серцевих захворювань, інсульту і діабету. А найголовніше — це не так складно, як ви думаєте.

Так що візьміть під контроль своє здоров'я і заохочуйте свою сім'ю робити те ж саме. Профілактика раку включає в себе правильне харчування, спорт, відмову від поганих звичок, таких як куріння і багато іншого.

Відео дня

1. Нікотин вбиває

Використання будь-якого виду тютюну ставить вас на шлях зіткнення з раком. Куріння пов'язують з різними типами раку, включаючи рак легенів, рота, горла, гортані, підшлункової залози, сечового міхура, шийки матки і нирок. Жувальний тютюн пов'язують з раком ротової порожнини і підшлункової залози. Навіть якщо ви не вживаєте тютюн, пасивне куріння може збільшити ризик раку легенів.

Відмова від тютюну або рішення припинити його вживання - важлива частина профілактики раку. Якщо вам потрібна допомога у відмові від тютюну, запитайте свого лікаря про продукти для припинення куріння та інших стратегіях відмови від куріння.

2. Дотримуйтесь здорової дієти

Здорова їжа і напої можуть знизити ризик раку. Основою вашого раціону мають бути фрукти, овочі та інших продукти рослинного походження, наприклад, цільнозернові і бобові.

Скоротіть споживання обробленого і червоного м'яса, а також висококалорійних продуктів і напоїв. Підтримуйте здорову вагу. Їжте менше, вибираючи низькокалорійні продукти, включаючи рафінований цукор і жири тваринного походження.

Обмежте кількість обробленого м'яса. У звіті Міжнародного агентства з вивчення раку, агентства по боротьбі з раком Всесвітньої організації охорони здоров'я, зроблено висновок про те, що вживання великої кількості обробленого м'яса може трохи підвищити ризик певних видів раку.

Крім того, жінки, які дотримуються середземноморської дієти з додаванням оливкової олії першого віджиму з додаванням горіхів, можуть мати менший ризик раку грудей. Середземноморська дієта зосереджена в основному на рослинних продуктах, таких як фрукти і овочі, цільнозернові, бобові і горіхи. Люди, що дотримують середземноморську дієту, вважають за краще здорові жири, такі як оливкова олія, вершковому маслу та рибі замість червоного м'яса.

3. Вживайте алкоголь помірно

Якщо ви вирішите вживати алкоголь, робіть це тільки в помірних кількостях. Ризик різних видів раку, включаючи рак грудей, товстої кишки, легенів, нирок і печінки, збільшується через зловживання алкоголю. Крім того, людям, які зловживають алкоголю варто скоротити споживання алкоголю.

Згідно з дослідженням, чим більше алкоголю випиває людина - особливо якщо це на регулярній основі - тим вище ризик розвитку пов'язаного з алкоголем раку. Навіть помірне вживання алкоголю (більше, ніж один напій в день) підвищує ризик розвитку деяких видів раку.

4. Захистіть себе від сонця

Рак шкіри - найпоширеніша форма злоякісного захворювання серед населення в усьому світі. Хоча захворюваність шкірної злоякісної меланоми відносно низька, майже 15% випадків закінчуються летальним результатом. А надто довге перебування на сонці бути ключовим фактором ризику як меланоми, так і немеланомного раку шкіри. Пошкодження шкіри починається в ранньому дитинстві, тому особливо важливо захистити дітей.

Медики рекомендують уникати сонячних променів з 10:00 до 16: 00, носити головний убір, сорочку з довгим рукавом і наносити на шкіру сонцезахисні засоби з SPF15 або вище. Для засмаги найкраще використовувати спеціальні креми для автозасмаги, а не відвідувати солярії.

5. Захистіть себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом

Деякі з ускладнень, що виникають при ЗПСШ можуть викликати рак шийки матки. До прикладу, таке інфекційне захворювання як вірус папіломи людини (ВПЛ), пов'язане з низкою різних видів раку. Захист від цих інфекцій може знизити ризик.

Найкращий захист (крім відмови від сексу, звичайно) - це моногамні відносини з тим, хто не хворий інфекціями, що передаються статевим шляхом.

У всіх інших ситуаціях обов'язково використовуйте презерватив і дотримуйтесь інших методів безпечного сексу.

6. Займайтеся спортом

Регулярна фізична активність сприяє поліпшенню здоров'я і кращої профілактики раку. Хоча буває складно знайти час, важливо приділяти хоча б 30 хвилин активності кожен день (Це краще, ніж нічого).

Дослідження показали, що фізична активність знижує ризик розвитку раку грудей на 20%. Ризик рецидиву також набагато нижче у жінок, які займаються спортом, а 3 години на тиждень фізичної активності знизять ризик рецидиву на 20%. Цей же показник підвищується до 50% для жінок, які займаються спортом 9 годин в тиждень.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X