Тварини не дають спокою. У Китаї повідомили про перший випадок зараження новим вірусом

1 червня 2021, 14:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У вівторок китайські медики повідомили про перше в світі зараження людини штамом пташиного грипу H10N3.

При цьому чиновники заявляють, що ризик його широкого поширення серед людей низький.

41-річний чоловік був госпіталізований з симптомами лихоманки в східному місті Чженьцзян 28 квітня, і через місяць у нього був діагностований H10N3, повідомила Національна комісія охорони здоров’я Китаю (NHC).

Відео дня

«Ризик великомасштабного поширення надзвичайно низький», — заявили в NHC, додавши, що стан цієї людини стабільний, і його близькі люди не повідомляли про «аномалії».

Вони описали H10N3 як низькопатогенний — з меншою ймовірністю викликає смерть або важке захворювання — у птахів. У NHC заявили, що раніше в світі не реєструвалося випадків зараження людей H10N3.

Кілька штамів пташиного грипу були виявлені серед тварин в Китаї, але масові спалахи серед людей рідкісні. Остання епідемія пташиного грипу серед людей в Китаї сталася наприкінці 2016−2017 років з вірусом H7N9.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй, з 2013 року H7N9 заразив 1668 людей і забрав життя 616 осіб.

Після недавніх спалахів пташиного грипу в Африці і Євразії глава Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань минулого тижня закликав до більш суворого нагляду за птахівницькими фермами, ринками і дикими птахами.

Раніше НВ писав, що дослідники виявили новий собачий коронавірус в зразку мазка, взятому у дитини з Малайзії з діагнозом пневмонія в 2018 році.

Якщо буде підтверджено, що вірус викликає захворювання у людей, це буде восьмий відомий коронавірус людини і перший, про який відомо, що він походить від собак, кажуть дослідники з Університету Дьюка в США.

Однак дослідження не може довести, чи справді коронавірус собак викликав пневмонію у дитини або причиною був інший мікроб — дитина також була інфікований риновірусом, який викликає простуду у людей. І навіть якщо собачий вірус дійсно викликав хворобу цього пацієнта три роки тому, неясно, чи може цей коронавірус, який генетично схожий на інші собачі коронавіруси, поширюватися між людьми.

«Наскільки поширена цей собачий вірус і чи може він ефективно передаватися від собак до людей або між людьми, ніхто не знає», — сказав доктор Грегорі Грей, професор медицини, глобальної охорони здоров’я і гігієни навколишнього середовища в Університеті Дьюка.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X