Лікуватиме рак? Дослідники виявили нову перевагу аспірину

29 березня, 10:06
Аспірин залишається одним із найпоширеніших ліків у світі (Фото:Hal Gatewood/Unsplash)

Аспірин залишається одним із найпоширеніших ліків у світі (Фото:Hal Gatewood/Unsplash)

Попри те, що аспірин один із найстаріших ліків у світі, про нього дізнаються нові і нові факти. Дослідники кажуть, що вони виявили більше доказів, про те, як саме препарат зменшує запалення.

Отримані дані можуть прокласти шлях до створення подібних, але безпечніших методів лікування запалення і, можливо, навіть раку.

Аспірин — це різновид нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) і тому він може лікувати лихоманку, запалення та біль. Він також має унікальну кроворозріджувальну дію.

Відео дня

Аспірин залишається одним із найпоширеніших ліків у світі, і як короткостроковий варіант лікування різних захворювань, і як профілактичне лікування для людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань. Але це не без побічних ефектів, а саме підвищеного ризику шлунково-кишкової кровотечі.

Хоча аспірин був важливим протягом понад століття, ми все ще багато чого не розуміємо про те, що він робить у нашому організмі. Тому вчені з Техаського університету в Арлінгтоні хотіли краще вивчити його механіку. Їх висновки були представлені у вівторок на щорічній зустрічі Американського товариства біохімії та молекулярної біології (ASBMB), яка проходила цього тижня, передає Gizmodo.

Відомо, що аспірин пригнічує ферменти, які називаються циклооксигеназою або ЦОГ. Ці ферменти відіграють важливу роль в утворенні хімічних речовин, які викликають запалення. Дослідники кажуть, що виявили кілька способів, за допомогою яких аспірин впливає на цей процес, від контролю факторів транскрипції, які впливають на експресію цитокінів (білків, які беруть участь у запаленні та нашій імунній відповіді), до уповільнення розпаду амінокислоти триптофану, ще одного важливого учасника запалення. Він також може досягає останнього шляхом інгібування утворення індоламіндіоксигеназ (IDO), зокрема IDO1, під час запального процесу. Оскільки аспірин є інгібітором ЦОГ, це свідчить про потенційну взаємодію між ЦОГ та IDO1 під час запалення

Дослідники кажуть, що така взаємодія може бути важливою для лікування інших видів захворювань, окрім типових показань для прийому аспірину. Вони відзначають, що деякі методи імунотерапії, які намагаються посилити відповідь імунної системи на рак, також спрямовані на IDO1. Тож цілком можливо, що майбутні інгібітори ЦОГ/IDO1 можуть бути придатними для імунотерапії.

Такого роду фундаментальні дослідження є вирішальними для розробки ліків, але це все ще початок шляху. Зараз вчені намагаються створити в лабораторії невеликі молекули, які подібним чином інгібують ЦОГ/IDO1, які вони перевірять як потенційні протизапальні та імунотерапевтичні препарати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X