Це погано. Усі гормональні контрацептиви пов’язані з розвитком раку грудей — дослідження

23 березня, 11:45
Ризик раку знижується через роки після того, як жінка припиняє приймати гормональні контрацептиви (Фото:Reproductive Health Supplies Coalition/Unsplash)

Ризик раку знижується через роки після того, як жінка припиняє приймати гормональні контрацептиви (Фото:Reproductive Health Supplies Coalition/Unsplash)

Усі гормональні контрацептиви підвищують ризик раку молочної залози, включаючи все більш популярні таблетки, що містять тільки прогестаген.

Згідно з британським дослідженням, опублікованим в журналі PLOS Medicine, використання контрацептивів, що містять тільки прогестаген, зростає вже близько десяти років, раніше було проведено мало досліджень щодо їх зв’язку з раком молочної залози.

Відео дня

Дослідження засновано на даних 10 тисяч жінок віком до 50 років, які захворіли на рак молочної залози між 1996 і 2017 роками у Сполученому Королівстві.

Учені виявили, що ризик розвитку раку молочної залози у жінки був приблизно однаковим для гормональних контрацептивів, які використовують естроген і прогестаген, і для тих, хто використовує лише прогестаген.

Дослідники, які проводили дослідження, підкреслили, що підвищений ризик раку молочної залози потрібно порівняти з перевагами гормональних контрацептивів, включаючи захист, який вони забезпечують від інших форм жіночого раку.

Згідно з дослідженням, жінки, які приймають гормональні контрацептиви, мають на 20−30% більший ризик розвитку раку молочної залози, ніж ті, хто їх не використовує.

Ризик залишається приблизно однаковим незалежно від методу доставки — пероральна таблетка, ВМС, імплантат або ін'єкція.

Беручи до уваги, що ймовірність раку молочної залози зростає з віком, автори дослідження підрахували, наскільки абсолютний надлишковий ризик пов’язаний з гормональними контрацептивами.

Для жінок, які приймали гормональні контрацептиви протягом п’яти років у віці від 16 до 20 років, це становило вісім випадків раку молочної залози на 100 000, сказали вони. У віці від 35 до 39 років — 265 випадків на 100 тис.

Дослідження також підтвердило, що ризик раку молочної залози знижується через роки після того, як жінка припиняє використовувати гормональні контрацептиви.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X