«Перевершує все, що в нас було раніше». Вчені знайшли препарат, який допомагає скинути десятки зайвих кілограмів

7 червня, 13:15
Усього одна таблетка на тиждень тирзепатиду допомагала учасникам дослідження скинути 15−23 кг за три місяці. (Фото:LIIMIT/Depositphotos)

Усього одна таблетка на тиждень тирзепатиду допомагала учасникам дослідження скинути 15−23 кг за три місяці. (Фото:LIIMIT/Depositphotos)

У ході випробувань тирзепатиду, призначеного для лікування симптомів діабету ІІ типу, лікарі виявили у препарату несподіваний, але приємний ефект скидання зайвої ваги. Це спонукало їх розпочати новий експеримент, але вже за участю здорових людей.

Для дослідження ефективності тирзепатиду для схуднення вчені залучили 2539 дорослих людей, середня вага яких становила 104,8 кг, а середній ІМТ — 38.

Дослідження було рандомізованим, плацебо контрольованим та із застосуванням подвійного сліпого методу. Жоден із учасників не мав діагнозу діабет чи преддиабет.

Відео дня

Протягом 72 тижнів частина з них приймала тирзепатид у дозуванні 5, 10 або 15 мг, решта увійшли до контрольної групи та приймали препарат-пустушку. У підсумку останні скинули в середньому всього по 2,26 кг ваги — і то, завдяки допомозі консультантів з харчування та фізичної активності.

У групі, яка приймала тирзепатид, результати були більш вражаючими. Ті, хто вживав по 5 мг препарату на тиждень, у середньому втратили по 15,87 кг за три місяці випробувань. Дозування 10 мг дозволило учасникам скинути більше 22 кг, а 15 мг — позбавили кожного, хто приймав ліки від 23,5 кг.

При цьому лікарі відзначили поліпшення багатьох параметрів у тих, хто приймав тирзепатид: кров'яного тиску, рівня цукру та холестерину.

Як побічні ефекти деякі пацієнти відзначали блювоту і діарею, але вони охарактеризували їх як помірні і продовжували приймати ліки в тому ж дозуванні - по одній таблетці на тиждень.

«Нині ми маємо непогані ліки для контролю ваги, але тирзепатид перевершує все, що у нас було раніше, — каже Скотт Кахан, директор Національного центру ваги та хорошого самопочуття у Вашингтоні. — Більше того, за ефективністю препарат можна порівняти з хірургічним втручанням».

Він пояснив, що дієвість препаратів для схуднення, схвалених в останні десятиліття, коливається між 10 і 15%, тоді як тирзепатид у дозуванні 15 мг показав ефективність 22,5%.

Дослідження, опубліковане в Медичному журналі Нової Англії, здатне відкрити нову сторінку у справі боротьби людства з ожирінням. У майбутньому вчені сподіваються вивчити властивості тирзепатиду докладніше, а після цього зробити його частиною терапії пацієнтів, які страждають від зайвої ваги.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X