Гормональна терапія. Медики виявили новий препарат для лікування коронавірусу

11 листопада 2020, 15:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження клініки Клівленда в США стверджує, що гормон мелатонін може допомогти в боротьбі з коронавірусом.

Мелатонін є гормоном, який природним чином виробляється людьми і регулює сон. При цьому мелатонін також витробляється штучно і продається без рецепта як природний засіб для поліпшення сну.

Відео дня

У дослідженні детально описані пацієнти, які пройшли через клініку до червня 2020 року. З цієї групи пацієнти, які раніше вживали мелатонін, майже на 30% рідше мали позитивний результат тесту на SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19. Це було зроблено після врахування таких змінних, як вік, раса, історія куріння і різні захворювання.

Дослідження, проведене вченими Cleveland Clinic, було направлено на виявлення молекулярних шляхів, спільних для інших захворювань і COVID-19. Вважається, що ліки, які Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів FDA вже схвалило для лікування інших захворювань, можуть діяти на ці спільні шляхи і, отже, також лікувати COVID-19.

Команда виявила, наприклад, що білки, пов’язані з респіраторним дистрес-синдромом і сепсисом, які є двома основними причинами смерті у важких пацієнтів з COVID-19, також були пов’язані з білками, які складають SARS-CoV-2. Використовуючи такі асоціації, дослідники визначили 34 препарати, які вже використовуються для лікування інших станів, які також можуть лікувати COVID-19. Мелатонін виявився найперспективнішим.

Цей потенційний поворотний момент був виявлений в даних пацієнтів, проаналізованих в за допомогою платформи штучного інтелекту. Розроблені науково-дослідним інститутом Лернера, програми переглядають всіляку інформацію про пацієнтів, які приходили і йшли з цієї клініки, включно з вживаними ними ліками.

«Дуже важливо відзначити, що ці результати не передбачають, що люди повинні починати приймати мелатонін, не порадившись зі своїм лікарем», — сказала Фейксіонг Ченг, помічниця персоналу Інституту геномної медицини клініки Клівленда і провідна авторка дослідження.

Рандомізоване клінічне випробування мелатоніну на пацієнтах з COVID-19 дозволить перевірити, чи дійсно власне сам засіб працює проти хвороби, чи якась інша змінна. Тож, хоча ці дані вражають, їх слід приймати з часткою скепсису.

Раніше НВ писав, що Управління з санітарного нагляду за якістю медикаментів США (FDA) видало екстрений дозвіл на лікування COVID-19 препаратом Бамланівімаб від компанії Eli Lilly.

Це лікування ще до офіційного дозволу FDA було надано Крісу Крісті, колишньому губернатору Нью-Джерсі, коли він був заражений коронавірусом.

Дозвіл поширюється тільки на людей, недавно інфікованих цим вірусом, і в FDA заявили, що його не слід використовувати у госпіталізованих пацієнтів. Лікування схвалено для людей від 12 років і старше, які мають позитивний результат тесту, і вони схильні до ризику розвитку важкої форми COVID-19 або госпіталізації з цим захворюванням.

За словами представників FDA, це включає людей старше 65 років, які страждають ожирінням — ключову групу, яка, як показали ранні дослідження, може отримати найбільшу користь від лікування.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X