Лікування любов’ю. Медики запропонували використовувати гормон окситоцин для лікування хвороби Альцгеймера

22 липня 2020, 12:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені вперше виявили, що окситоцин міг би стати потенційним новим терапевтичним варіантом для лікування деяких когнітивних розладів, таких як хвороба Альцгеймера.

Вплив цієї речовини, яку називають гормоном любові, дозволяє зменшити накопичення в організмі білка амілоїду β (Aβ). Цей білок викликає розпад нейронів.

Хвороба Альцгеймера — це прогресуюче захворювання, при якому нервові клітини (нейрони) в головному мозку людини і зв’язки між ними повільно дегенерують, що призводить до серйозної втрати пам’яті, інтелектуальних проблем і погіршення рухових навичок і спілкування. Однією з основних причин хвороби Альцгеймера є накопичення білка, званого амілоїдом β (Aβ), в кластерах навколо нейронів в мозку, що перешкоджає їх активності і викликає їх дегенерацію.

Відео дня

Дослідження на тваринах моделях показали, що збільшення агрегації Aβ в гіпокампі - головному центрі навчання і пам’яті мозку — викликає зниження потенціалу передачі нейронів в ній.

Група вчених з Японії на чолі з професором Акіоші Сайто з Токійського університету науки вивчила окситоцин, гормон, зазвичай відомий своєю роллю в жіночій репродуктивної системи та викликанням почуття любові.

«Нещодавно було виявлено, що окситоцин бере участь в регуляції показників навчання і пам’яті, але до сих пір жодне з попередніх досліджень не розглядало вплив окситоцину на Aβ-індуковані когнітивні порушення», — говорить професор Сайто.

Професор Сайто і його команда спочатку перфузіровалі зрізи мишачого гіпокампу Aβ, щоб підтвердити, що Aβ викликає зниження сигнальних здібностей нейронів. Однак після ін'єкцій окситоцину сигнальні здатності збільшилися, що дозволяє припустити, що окситоцин може повернути назад порушення синаптичної пластичності.

На думку дослідників, цей гормон здатний полегшувати певні клітинні хімічні активності, які важливі для формування пам’яті.

«Це перше в світі дослідження, яке показало, що окситоцин може усувати викликані бета-амілоїдні порушення в гіпокампі мишей», — зазначили автори роботи.

Раніше НВ писав, що дослідники показали, що речовини, відомі як CMS121 і J147, можуть уповільнювати старіння у літніх мишей, блокуючи пошкодження клітин мозку, яке зазвичай відбувається під час старіння.

При цьому спочатку CMS121 і J147 тестувалися як кандидати в лікарські препарати від хвороби Альцгеймера.

«Це дослідження ще раз підтвердило, що ці дві сполуки не тільки є кандидатами на ліки від хвороби Альцгеймера, але і потенційно більш широко застосовуються для антивікової дії», — говорить Памела Махер, старший науковий співробітник компанії Salk і співавтор нової статті.

Старість є найбільшим фактором ризику хвороби Альцгеймера — після 65 років ризик розвитку захворювання у людини подвоюється приблизно кожні п’ять років. Однак на молекулярному рівні вчені не впевнені, що відбувається в мозку в процесі старіння і що з цього сприяє розвитку хвороби Альцгеймера.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X