Побічний ефект. Ліки від хвороби Альцгеймера допоможуть боротися зі старістю

11 грудня 2019, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники показали, що речовини, відомі як CMS121 і J147, можуть уповільнювати старіння у літніх мишей, блокуючи пошкодження клітин мозку, яке зазвичай відбувається під час старіння.

При цьому спочатку CMS121 і J147 тестувалися як кандидати в лікарські препарати від хвороби Альцгеймера.

«Це дослідження ще раз підтвердило, що ці два з'єднання не тільки є кандидатами на ліки від хвороби Альцгеймера, але і потенційно більш широко застосовувані для антивікової дії», — говорить Памела Махер, старший науковий співробітник компанії Salk і співавтор нової статті.

Відео дня

Старість є найбільшим фактором ризику хвороби Альцгеймера — після 65 років ризик розвитку захворювання у людини подвоюється приблизно кожні п’ять років. Однак на молекулярному рівні вчені не впевнені, що відбувається в мозку в процесі старіння і що з цього сприяє розвитку хвороби Альцгеймера.

«Внесок шкідливих процесів, пов’язаних зі старістю, в захворювання в значній мірі ігнорувався при відкритті ліків від хвороби Альцгеймера», — говорить Антоніо Керрейс, науковий співробітник Salk і перший автор нової статті.

Махер і Девід Шуберт, керівник лабораторії клітинної нейробіології Salk, раніше розробили CMS121 і J147, варіанти рослинних сполук з лікарськими властивостями. Обидва з'єднання дали позитивний результат на їх здатність підтримувати життя нейронів при впливі клітинних форм стресу, пов’язаних зі старінням і хворобою Альцгеймера. З тих пір дослідники використовували препарати-кандидати для лікування хвороби Альцгеймера на тваринних моделях. Але експерименти, що розкривають, як саме працюють з'єднання, показали, що вони націлені на молекулярні шляхи, які, як відомо, також важливі для довголіття і старіння.

У новому дослідженні вчені звернулися до штаму мишей, який старіє надзвичайно швидко. Підгрупі цих мишей дали CMS121 або J147, починаючи з дев’яти місяців, що еквівалентно пізньому середньому віку у людей. Через чотири місяці команда перевірила пам’ять і поведінку тварин і проаналізувала генетичні і молекулярні маркери в їх мозку.

Мало того, що тварини, яким давали будь-які ліки-кандидати, показали кращі результати в тестах на пам’ять, ніж миші, які не отримували ніякого лікування, їх мозок показав відмінності на клітинному і молекулярному рівнях.

«Суть в тому, що ці дві сполуки запобігають молекулярним змінам, пов’язаним зі старінням», — говорить Махер.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X