Медики пропонують лікувати депресію за допомогою бактерій. Так, ваш кишечник впливає на настрій

7 липня 2020, 13:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені виявили зв’язок між вживанням пробіотиків/пребіотиків і полегшенням симптомів депресії. Виявляється, на стан мозку може впливати шлунково-кишковий тракт.

Представники Манчестерського університету заявили, що психічне здоров’я людини може залежати від якості її харчування і здоров’я мікрофлори кишечника.

Вчені проаналізували дослідження терапії депресії і тривожних розладів за допомогою пре- і пробіотиків у Великій Британії у період з 2003-го по 2019-й.

Відео дня

Пробіотиками називають ряд продуктів, які заповнюють рівень корисних бактерій у кишечнику, а пребіотики — це харчові волокна, які допомагають розвиватися мікрофлорі кишечника.

У своєму аналізі вчені розглянули дослідження, в яких враховувалася як прийняття лише пробіотиків, так і їх комбінація з пребіотиками. Автори роботи заявляють, що у кожному дослідженні підтверджується полегшення симптомів тривоги і депресії при використанні пробіотиків.

Оскільки вибірка людей була дуже маленькою, а самі дослідження — короткостроковими, вчені не можуть точно визначити загальні та побічні ефекти від тривалого вживання пробіотиків, так само як і їх зв’язок з лікуванням депресії.

Результати проаналізованих досліджень вони пояснюють тим, що пробіотики можуть скорочувати вироблення організмом хімічних речовин, — цитокінів, — які проявляються у разі запалення кишечника.

Оскільки психічні розлади і депресія проявляються у людей по-різному, — існують різні підходів до їх лікування. Часто у пацієнтів з депресією є супутні хвороби, враховуючи порушення роботи кишечника, що може грати ключову роль у дослідженнях ефективності пробіотиків.

«Ефект пробіотиків для пацієнтів із загальними психічними розладами може бути двояким: вони можуть безпосередньо полегшувати депресію відповідно до результатів цього огляду, або благотворно впливати на сприйняття розладу пацієнтом, полегшуючи додаткові супутні захворювання», — пояснюють дослідники з Манчестера.

Як уже писав НВ, недавно вчені з США заявили, що псилоцибін, що міститься у галюциногенних грибах, допомагає у лікуванні депресії і тривоги. Це підтвердили плацебо-контрольовані дослідження препарату.

«Поточний метааналіз припускає, що псилоцибін у поєднанні з поведінковою підтримкою може забезпечити безпечний і ефективний варіант лікування для зменшення симптомів тривоги і депресії. Це область для додаткового ретельного наукового вивчення», — заявили автори дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X