Заборонене лікування. Галюциногенні гриби допомагають людям позбутися від хронічної депресії і тривоги

19 червня 2020, 17:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені заявили, що псилоцибін, який міститься у галюциногенних грибах, допомагає в лікуванні депресії і тривоги. Це підтверджують плацебо-контрольовані дослідження препарату.

Згідно аналізу експериментальних ефектів псилоцибина на організм людини, який провели вчені з декількох університетів США, ця речовина є ефективною у лікуванні депресії і тривоги.

Відео дня

Вчені проаналізували чотири дослідження, які проводили у період з 2011-го по 2018-й у США і Великій Британії. У дослідженнях брали участь в середньому по 29 людей з психічними розладами. Майже 60% з склали жінки.

У деяких дослідженнях використовувався неконтрольований метод: всім учасникам групи вводили дозу псилоцибіна. Але у більшості експериментів вчені проводили рандомізовані плацебо-контрольовані випробування речовини, в яких люди не знали, що саме вони приймають.

Виявилося, що у учасників усіх попередніх досліджень, які взяли дозу псилоцибіна, помітно знижувався рівень тривоги і депресії. Такі ефекти на організм людини вчені спостерігали протягом шести місяців.

Автори аналізу заявляють, що результати цих досліджень можуть бути ненадійними, оскільки неможливо забезпечити абсолютну " ліпоту" учасників експерименту, і зробити так, щоб вони точно не знали, яку речовину приймають.

Проте, проведені дослідження є важливими у відкритті нових методів терапії психічних розладів, оскільки діючі препарати для лікування депресії і тривоги можуть мати побічні ефекти і допомагають далеко не всім людям.

«Поточний метааналіз припускає, що псилоцибін у поєднанні з поведінковою підтримкою може забезпечити безпечний і ефективний варіант лікування для зменшення симптомів тривоги і депресії. Це область для додаткового ретельного наукового вивчення», — пояснили вчені.

Як уже писав НВ, днями вчені з Маастрихтського університету в Нідерландах заявили про унікальне дослідження біологічного механізму, який змінює свідомість людини під дією псилоцибіну у галюциногенних грибах.

Біологи досліджували найпоширеніший феномен від вживання псилоцибина, під час якого его людини «розчиняється», і у неї пропадає здатність суб'єктивного пізнання себе і навколишнього середовища.

Автори дослідження дійшли висновку, що до психотропного ефекту псилоцібину призводить зміна рівня глутамату у найважливіших частинах мозку — його корі і гіпокампі. Глутамат — це нейротрансмітер, хімічна речовина, яка відповідає за передачу інформації по всьому мозку і нервовій системі.

У добровольців, які вжили псилоцибін, виявили високий рівень глутамату у префронтальної корі мозку, і знижений рівень глутамату в гіпокампі.

Біологи припустили, що подібні психоделічні речовини відокремлюють різні області мозку одна від одної і змінюють рівень передачі інформації між ними. Ймовірно, тому під дією псилоцибіну у людей може пропадати відчуття особистої ідентичності.

За словами вчених, дослідження впливу психоделічних речовин на організм людини важливі для розробки різних методів лікування пацієнтів, у яких є проблеми з психічним здоров’ям.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X