Американські вчені створили ліки від коронавірусу з морських водоростей. Вони виявилися ефективнішими за ремдесивір

26 липня 2020, 07:50
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У тесті на противірусну ефективність екстракт з їстівних морських водоростей значно перевершив ремдесивір, препарат, який зараз використовують для боротьби з COVID-19.


Ця речовина, фукоїдан RPI-27, є своєрідною пасткою, яка не дає коронавірусу розмножуватися в клітинах людини.

Спайковий білок на поверхні вірусу SARS-CoV-2 фіксується на рецепторі ACE-2, молекулі на поверхні людських клітин. Вірус впроваджує свій власний генетичний матеріал у клітину, змінюючи клітинний механізм для виробництва нових вірусів. Але вірус можна так само легко переконати прив’язати до молекули-приманки, яка пропонує аналогічну форму. Нейтралізований вірус буде спійманий у пастку і зрештою природним чином зруйнується.

Відео дня

Попереднє дослідження показало, що ця техніка приманки працює для уловлювання інших вірусів, зокрема денге, зіка та грип А.

«Ми вчимося блокувати вірусну інфекцію, і це знання, яке нам знадобиться, якщо ми хочемо швидко протистояти пандеміям. Реальність така, що у нас немає хороших противірусних препаратів», — сказав Джонатан Дордік, провідний дослідник і професор хімічної і біологічної інженерії в Політехнічному інституті Ренсселера.

Вчені перевірили противірусну активність трьох варіантів гепарину (гепарин, трисульфатований гепарин і гепарин з низькою молекулярною вагою, який не є антикоагулянтом) і двох фукоїданів (RPI-27 і RPI-28), витягнутих з морських водоростей. Всі п’ять сполук є довгими ланцюжки молекул цукру.

Хіміки провели дослідження, відоме як EC50 або напівмаксимальна ефективна концентрація з кожною із п’яти сполук на клітинах ссавців. Чим нижчий показник тестів, тим сильніше з'єднуються молекули речовини з вірусом, тобто вірус краще нейтралізується.

Речовина RPI-27 показала результат 83, у той час як аналогічне раніше опубліковане і незалежне дослідження препарату ремдесивір на тих самих клітинах ссавців дає EC50 770. Окремий тест не виявив клітинної токсичності в жодній зі сполук, навіть за найвищих протестованих концентрацій.

«Нас цікавить новий спосіб боротьби з інфекцією. Нині вважається, що інфекція COVID-19 починається в носі, і будь-яка з цих речовин може стати основою для назального спрею», — сказав Роберт Лінхардт, професор хімії і хімічної біології Rensselaer, другий учасник дослідження.

Дордік додав, що сполуки з морських водоростей також «можуть бути основою для перорального підходу до доставки ліків від шлунково-кишкової інфекції».

Раніше НВ писав, що вчені з Канади, Бразилії та США визначили похибку тестів на антитіла до COVID-19. Виявилося, що ймовірність того, що тест не підтвердить наявний вірус, становить до 34%.

Фахівці з Канади, Бразилії та США проаналізували тестування на антитіла до COVID-19 у Китаї, США, Великобританії, Данії, Іспанії, Швеції, Японії та Німеччині.

Виявилося, що тести на антитіла показували помилково негативні результати в 2,2−34% випадків. Краще було з хибнопозитивним результатом — там похибка становила всього 0,3−3,4%.

Це означає, що після такого тестування пацієнтам з більшою ймовірністю не підтвердять наявність вірусу. Позитивні результати тесту на антитіла в більшості випадків виявлялися правильними.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X