COVID-19 може викликати раптову втрату слуху. Як часто це відбувається?

16 жовтня 2020, 17:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно зі звітом медиків, чоловік з Великої Британії раптово і назавжди втратив слух на одне вухо після боротьби з важким випадком COVID-19.

Його лікарі тепер попереджають, щоб люди остерігалися цього рідкісного, але серйозного ускладнення, про який повідомлялося ще у кількох пацієнтів з COVID-19 по всьому світу.

Відео дня

За словами авторів, раннє виявлення раптової втрати слуху важливо, тому що це стан потенційно можна вилікувати за допомогою швидкого лікування стероїдами. Однак для пацієнта з Великої Британії лікування лише частково покращило його слух, йдеться в звіті.

За даними британського Національного інституту глухоти та інших комунікативних розладів, раптова втрата слуху, також відома як раптова глухота, являє собою швидку і незрозумілу втрату слуху, яка відбувається миттєво або протягом декількох днів і зазвичай вражає тільки одне вухо. Щорічно на 100000 населення припадає 160 випадків захворювання. У більшості випадків лікарі не можуть визначити причину раптової втрати слуху, але цей стан був пов’язаний з вірусними інфекціями, включаючи інфекції грипу та герпесу.

Медики описують випадок 45-річного чоловіка, який страждає на астму, який раптово втратив слух під час лікування від COVID-19.

Чоловік був шпиталізований у відділення інтенсивної терапії (ВІТ) після того, як відчув утруднене дихання. Його помістили на ШВЛ на 30 днів і лікували противірусним препаратом ремдесивір. Зрештою, чоловікові стало краще, і він покинув відділення інтенсивної терапії. Але через тиждень він зауважив тінітус або дзвін у лівому вусі, за яким послідувала раптова втрата слуху в цьому вусі.

У чоловіка раніше не було проблем зі слухом, і до постановки діагнозу він був здоровий. Після медичного огляду та МРТ лікарі не змогли знайти причину його втрати слуху, наприклад, закупорку або запалення. Він також дав негативний результат на інші потенційні причини втрати слуху, включаючи ревматоїдний артрит, грип та ВІЛ, що змусило його лікарів припустити, що втрата слуху пацієнта була пов’язана з COVID-19.

Чоловік лікувався стероїдами, стандартним засобом від раптової втрати слуху, що частково покращило його слух, але не повернуло його до норми. Пацієнт зазначив, що йому було важко розпізнати свою втрату слуху в інтенсивної реанімації, і тому його втрата слуху могла розвинутися раніше, ніж він її виявив.

У звітах останніх місяців були знайдені п’ять інших повідомлень про випадки COVID-19, пов’язаних з раптовою втратою слуху, включаючи повідомлення з Єгипту, Туреччини і Німеччини. За словами авторів, новий випадок є першим зареєстрованим в Великій Британії.

Автори поки не можуть довести, що SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, безпосередньо викликає втрату слуху. Але вони відзначають, що клітини, що вистилають середнє вухо, мають рецептори ACE-2, які SARS-CoV-2 використовує для проникнення всередину клітин. Крім того, інфекція може підвищувати рівень запальних хімічних речовин в організмі, які пов’язані з втратою слуху.

Раніше НВ писав, що дослідницька група в Австралії показала, що SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, життєздатний навіть після 28 днів перебування на таких поверхнях, як скло і банкноти.

Це дослідження є переконливим нагадуванням про те, що нам також потрібно уважно стежити за тим, до чого ми торкаємося, підкреслили вчені.

Дослідники взяли штам SARS-CoV-2 і помістили його в розчин, що імітує людський слиз. Кінцева концентрація вірусу в підробленому слизу склала 4,97×10 в 7 / мл, що, за оцінками дослідників, приблизно дорівнює кількості вірусу, присутнього в слизу пацієнта з COVID-19 з високим вірусним навантаженням.

Потім команда дозволила слизу висохнути на об'єктах з нержавіючої сталі, скла, вінілу, бавовни, полімеру і паперу при трьох різних температурах: 20 ° C, 30 ° C і 40 ° C без будь-якого впливу світла. Вони взяли зразки висушеного слизу через одну годину і через 1, 3, 7, 14, 21 і 28 днів після «зараження». Команда виявила, що вірус залишався і міг бути виявлений протягом 28 днів на більшості поверхонь при 20 ° C — єдиним винятком була бавовна.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X