Користуйтеся безготівкою. Вчені розповіли, на яких поверхнях коронавірус живе довше

12 жовтня 2020, 14:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідницька група в Австралії показала, що SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, життєздатний навіть після 28 днів перебування на таких поверхнях, як скло і банкноти.

Це дослідження є переконливим нагадуванням про те, що нам також потрібно уважно стежити за тим, до чого ми торкаємося, підкреслили вчені.

Дослідники взяли штам SARS-CoV-2 і помістили його в розчин, що імітує людський слиз. Кінцева концентрація вірусу в підробленому слизі становила 4,97×10 в 7 / мл, що, за оцінками дослідників, приблизно дорівнює кількості вірусу, присутнього в слизі пацієнта з COVID-19 з високим вірусним навантаженням.

Відео дня

«Хоча титр вірусу, використаного в цьому дослідженні, високий, він являє собою можливу кількість вірусу, яка може бути відкладена на поверхні», — пише у своїй статті команда Австралійської організації наукових і промислових досліджень Співдружності Націй.

Потім команда дала слизу висохнути на об'єктах з нержавіючої сталі, скла, вінілу, бавовни, полімеру і паперу при трьох різних температурах: 20 °C, 30 °C і 40 °C без будь-якого впливу світла.

Вони взяли зразки висушеного слизу через одну годину і через 1, 3, 7, 14, 21 і 28 днів після «зараження». Команда виявила, що вірус залишався і міг бути виявлений протягом 28 днів на більшості поверхонь при 20 °C — єдиним винятком була бавовна.

«При 20 °C, що приблизно відповідає кімнатній температурі, ми виявили, що вірус був надзвичайно стійким, виживаючи протягом 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло на екранах мобільних телефонів і пластикові банкноти», — сказав один з дослідників CSIRO, Деббі Іглз.

«Для контексту, аналогічні експерименти з грипом А показали, що він виживає на поверхні протягом 17 днів, що підкреслює, наскільки стійким є SARS-CoV-2», — додав учений.

Однак при більш високих температурах вірус гинув набагато швидше. Час, необхідний для того, щоб вірус перебував нижче межі виявлення для скла, вінілу, нержавіючої сталі, полімеру і паперу, становив від 3 до 21 дня при температурі від 30 °C до 40 °C.

Однак варто визнати, що дослідники тримали всі зразки в темряві, щоб спробувати обмежити вплив ультрафіолетового світла — це означає, що ці результати можуть не відповідати дійсності в реальних ситуаціях з іншими умовами. Також неясно, яка кількість життєздатного вірусу необхідна, щоб людина захворіла.

Дослідник верхніх дихальних шляхів Кардіфського університету Рон Еклс заявив, критикуючи дослідження, що висновок про те, що вірус може вижити протягом 28 днів, викликає «непотрібний страх у населення», а відсутність справжнього слизу є недоліком роботи, оскільки справжній слиз містить ферменти, які можуть знищити вірус.

«Носіння маски, уникнення великих скупчень людей, регулярне миття рук і чищення поверхонь, як і раніше, є найкращими способами захистити себе», — підкреслили автори роботи.

Раніше НВ писав, що експерти в галузі охорони здоров’я визнали, що пандемія коронавірусу в Великій Британії вийшла з-під контролю, оскільки кількість хворих і кількість госпіталізацій ростуть.

Це відбувається попри безліч нових обмежень на проведення громадських заходів, підкреслили представники охорони здоров’я.

«Все безумовно рухається в неправильному напрямку. Ми не тримаємо це під контролем на цей час», — заявив на урядовій пресконференції головний науковий радник Великої Британії Патрік Валланс, коли було зареєстровано ще 7 108 випадків захворювання і 71 смерть.

Понад 42 000 осіб померли від COVID-19 в Великій Британії, що стало найбільшим числом жертв в Європі, незважаючи на загальнонаціональний карантин, введений в кінці березня.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X