Удар по голові. Британські вчені виявили новий неприємний наслідок коронавірусу
Відповідно до огляду наукових даних, проведеним вченими Манчестерського університету, втрата слуху тісно пов’язана з COVID-19.
Професор Кевін Манро і доктор філософії Ібрагім Альмуфаррідж знайшли 56 досліджень, які виявили зв’язок між COVID-19 і слуховими і вестибулярними проблемами.
Для отримання даних про симптоми, пов’язані з COVID-19, в основному використовувалися анкети або медичні записи, а не більш надійні з наукової точки зору тести слуху.
Аналіз показав, що у 7,6% перехворілих на коронавірус відзначалася втрата слуху тою чи іншою мірою. При цьому 14,8% стикалися з тінітусом або дзвоном у вухах, а 7,2% скаржилися на запаморочення.
Кевін Манро, професор аудіології Манчестерського університету сказав: «Існує гостра потреба в ретельно проведеному клінічному та діагностичному дослідженні, щоб зрозуміти довгострокові ефекти COVID-19 на слухову систему».
Професор Манро в цей час очолює триваюче рік дослідження в Великобританії з вивчення можливого довгострокового впливу COVID-19 на слух серед людей, які раніше лікувалися в лікарні від вірусу. Його команда сподівається точно оцінити кількість і ступінь тяжкості порушень слуху, пов’язаних з COVID-19, у Великій Британії і з’ясувати, які частини слухової системи можуть бути порушені.
Недавнє дослідження, проведене професором Манро, показало, що понад 13 відсотків пацієнтів, виписаних з лікарні, повідомили про зміну слуху.
Ібрагім Альмуфаррідж сказав: «Хоча докази розрізняються за якістю, проводиться все більше і більше досліджень, тому база доказів зростає. Що нам дійсно потрібно, так це дослідження, які порівнюють випадки COVID-19 з контрольними випадками, такими як пацієнти, госпіталізовані в лікарню, з іншими станами здоров’я.
«Хоча слід проявляти обережність, ми сподіваємося, що це дослідження додасть ваги науковим свідченням того, що існує сильний зв’язок між COVID-19 і проблемами слуху», — підкреслили автори роботи.
Раніше НВ писав, що нове дослідження в США показало, що діти і дорослі виробляють різні типи і кількості антитіл у відповідь на зараження коронавірусом SARS-CoV-2.
Відмінності в антитілах дозволяють припустити, що перебіг інфекції та імунна відповідь у дітей і дорослих відрізняється, і більшість дітей легко виводять вірус зі свого організму.
«Наше дослідження забезпечує поглиблене вивчення антитіл SARS-CoV-2 у дітей, демонструючи різкий контраст з дорослими», — каже імунолог Колумбійського університету Донна Фарбер.
«У дітей інфекційний перебіг набагато коротше і, ймовірно, не так поширений, як у дорослих. Діти можуть позбутися цього вірусу більш ефективно, ніж дорослі, і їм може не знадобитися сильну імунну відповідь антитіл, щоб позбутися від нього», — додає Маттео Поротто, доцент кафедри вірусного молекулярного патогенезу відділення педіатрії Колумбії.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.