Загадка пандемії. Вчені пояснили, чому діти легше переносять коронавірус

7 листопада 2020, 19:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження в США показало, що діти і дорослі виробляють різні типи та кількості антитіл у відповідь на зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

Відмінності в антитілах дозволяють припустити, що перебіг інфекції та імунна відповідь у дітей і дорослих відрізняється, і більшість дітей легко виводять вірус зі свого організму, вважають медики з Колумбійського університету.

Відео дня

«Наше дослідження забезпечує поглиблене вивчення антитіл SARS-CoV-2 у дітей, демонструючи різкий контраст із дорослими», — говорить імунолог Колумбійського університету Донна Фарбер.

«У дітей інфекційний перебіг набагато коротший і, ймовірно, не настільки поширений, як у дорослих. Діти можуть позбутися цього вірусу більш ефективно, ніж дорослі, і їм може не знадобитися сильна імунна відповідь антитіл, щоб позбутися його», — додає Маттео Поротто, доцент кафедри вірусного молекулярного патогенезу відділення педіатрії Колумбії.

На думку дослідників, у дітей є багато «чистих» імунних Т-клітин, які здатні розпізнавати всілякі нові патогени, тоді як літні люди більше залежать від імунологічної пам’яті.

З 47 дітей, які брали участь у дослідженні, 16 лікувалися в Медичному центрі Ірвінга Колумбійського університету від симптому MIS-C, і у 31 дитини того самого віку був позитивний результат на вірус після відвідування медичного центру для лікування інших станів. У половини дітей без MIS-C не було симптомів COVID-19. У дослідженні взяли участь 32 дорослих: від пацієнтів з важкими захворюваннями, які надійшли в лікарню, до пацієнтів з більш легкими формами захворювання, які одужали вдома.

Дослідження показало, що обидві групи дітей продукували однаковий профіль антитіл, який відрізнявся від профілю дорослих.

У порівнянні з дорослими, у дітей виробляється менше антитіл проти шипового білка вірусу, який вірус використовує для зараження клітин людини. Дитячі антитіла мали найменшу нейтралізуючу активність, тоді як усі дорослі, включаючи молодих людей віком від 20 років, виробляли нейтралізуючі антитіла. Найважчі дорослі мали найбільшу нейтралізуючу активність.

Хоча може здатися нелогічним, що найважчі пацієнти виробляють антитіла з найбільшою нейтралізуючою активністю, це, ймовірно, показує кількість часу, протягом якого вірус присутній у самих хворих.

На відміну від дорослих, у дітей також виробляється дуже мало антитіл проти вірусного білка, який стає видимим для імунної системи тільки після того, як вірус заражає людські клітини.

«Оскільки діти швидко позбуваються від природного вірусу, у них немає широко поширеної інфекції і їм не потрібна сильна відповідь антитіл», — каже Поротто.

Зменшення перебігу інфекції у дітей може означати, що вони заразні протягом коротшого періоду часу в порівнянні з дорослими і, отже, з меншою ймовірністю поширять вірус.

Хоча результати показують, що перебіг інфекції у дітей та дорослих відрізняється, досі невідомо, як дітям легше позбутися від вірусу і чого не вистачає імунній системі дорослих.

Раніше НВ писав, що нове дослідження показало, що у деяких людей, які вижили після COVID-19, є ознаки того, що їхня імунна система атакує сам організм, як у пацієнтів з вовчаком.

Такі пацієнти виробляють молекули, які називаються «аутоантитілами». Вони націлені на генетичний матеріал з клітин людини, а не з вірусу.

Ця помилкова імунна відповідь може посилити важкий COVID-19. Це також може пояснити, чому у таких пацієнтів зберігаються проблеми через кілька місяців після того, як їхнє початкове захворювання зникло і вірус пішов з їхніх тіл.

Отримані результати мають важливе значення для лікування: використовуючи наявні тести, які можуть виявляти аутоантитіла, лікарі можуть ідентифікувати пацієнтів, яким може бути корисне лікування, що використовується при вовчаку та ревматоїдному артриті. Ці захворювання не виліковуються, але деякі методи лікування знижують частоту і тяжкість загострень.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X