«Зв'язок точно є». Медики описали випадок паралічу у пацієнта після вакцинації від COVID-19

20 липня 2021, 12:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські лікарі описали випадок з пацієнтом, у якого було два параліча лицьового нерва — один після першої і інший після другої дози вакцини Pfizer.

На думку авторів дослідження, це «переконливо свідчить» про те, що параліч Белла (параліч лицьового нерва невідомої причини) пов’язаний з вакциною від Pfizer.

«Виникнення епізодів відразу після введення кожної дози вакцини переконливо свідчить про те, що параліч Белла був пов’язаний з вакциною Pfizer-BioNTech, хоча причинно-наслідковий зв’язок не може бути встановлений», — кажуть автори.

Відео дня

Поодинокі епізоди одностороннього паралічу лицьового нерва були зареєстровані під час первинних клінічних випробувань трьох основних вакцин проти COVID-19, схвалених для використання у Великій Британії (Pfizer-BioNTech, Moderna і Oxford / AstraZeneca), також були повідомлення про подальші випадки.

У дослідженнях фази 3 було зареєстровано чотири випадки паралічу лицьового нерва невідомої причини (параліч Белла) у добровольців, які отримали мРНК-вакцину Pfizer-BioNTech, в порівнянні з відсутністю у тих, хто отримав вакцину плацебо, і три випадки були зареєстровані у добровольців, які отримали вакцину Moderna порівняно з вакциною в групі плацебо.

Слухайте подкаст на цю тему

Також було зареєстровано три випадки паралічу лицьового нерва у добровольців, які отримали вакцину AstraZeneca під час клінічних випробувань, але в цій групі також було три випадки і у тих добровольців, які отримали плацебо.

У новому звіті описується 61-річний чоловік європеоїдної раси, у якого в анамнезі не було паралічу лицьового нерва, в якого стався параліч Белла через п’ять годин після отримання першої дози вакцини Pfizer-BioNTech, а також важчий епізод паралічу Белла на лівій стороні обличчя через два дні після прийому другої дози. Обидві дози вакцини вводили в ліву руку.

Пацієнт звернувся у відділення невідкладної допомоги після першого нападу, він не міг закрити ліве око і рухати лівою стороною чола, і йому був поставлений діагноз параліч Белла. Звичайний аналіз крові і комп’ютерна томографія голови не виявили ніяких проблем, він був виписаний на курс стероїдів, і параліч лицьового нерва повністю зник.

Пацієнт отримав другу дозу вакцини Pfizer-BioNTech через шість тижнів після першої, а через два дні у нього розвинувся важчий лівобічний параліч лицьового нерва. Симптоми включали утруднення ковтання і нездатність повністю закрити ліве око. Він звернувся до реанімації, де йому знову прописали курс стероїдів. Він також був направлений в клініку невідкладної допомоги отоларингології (вуха, носа і горла), де продовжили прийом стероїдів і направили в офтальмологію.

Автори повідомляють, що його симптоми значно покращилися, і стан пацієнта майже нормалізувався.

«Пацієнту порадили обговорити майбутні вакцини з мРНК з терапевтом в індивідуальному порядку, беручи до уваги ризик і користь від кожної вакцини», — кажуть вони.

Вважається, що параліч Белла пов’язаний із запаленням лицевого нерва і набряком. У 2004 році було показано, що інактивована вакцина проти грипу значно збільшує ризик паралічу Белла, і її застосування було припинено. Збільшення випадків паралічу Белла також спостерігалося після введення інших протигрипозних і менінгококової вакцин, хоча причинно-наслідковий зв’язок не був встановлений.

Хоча в більшості випадків параліч Белла з часом проходить мимоволі, симптоми можуть викликати значну тимчасову непрацездатність, впливають на вираз обличчя і здатність їсти й пити.

Раніше НВ писав, що в кінці 2020 року американське управління FDA повідомило, що серед 30 000 учасників випробувань Moderna було чотири зареєстрованих випадки паралічу Белла, в тому числі троє, яким була зроблена вакцина.

У той же час, за словами експертів, «доступною в даний час інформації недостатньо для визначення причинно-наслідкового зв’язку паралічу з вакциною».

Висновки в документі були такими ж по вакцині Pfizer: тоді також були зафіксовані чотири випадки паралічу Белла, але на вибірку в 43000 людей.

Співробітники FDA рекомендували спостерігати за людьми, які отримують щеплення від Covid-19 від Pfizer або Moderna, на предмет можливих випадків паралічу Белла, заявляючи, що це не обов’язково побічний ефект.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X