Побічний ефект? У кількох випробувачів вакцини від коронавірусу виявили параліч Белла

16 грудня 2020, 10:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американське управління FDA повідомило, що серед 30 000 учасників випробувань Moderna було чотири зареєстрованих випадки паралічу Белла, в тому числі троє, яким була зроблена вакцина.

У той же час, за словами експертів, «доступною в даний час інформації недостатньо для визначення причинно-наслідкового зв’язку паралічу з вакциною», йдеться в звіті FDA.

Відео дня

Цей звіт FDA по вакцині Moderna був випущений у вівторок. Висновки в документі є такими самими, як і по вакцині Pfizer, які з’явилися минулого тижня. У разі вакцини від Pfizer також були зафіксовані чотири випадки паралічу Белла, але на вибірку в 43000 чоловік

Співробітники FDA рекомендують спостерігати за людьми, які отримують щеплення від Covid-19 від Pfizer або Moderna, на предмет можливих випадків паралічу Белла, заявляючи, що це не обов’язково побічний ефект.

У 54-сторінковому звіті говориться, що було зареєстровано чотири випадки паралічу Белла серед більш ніж 30 000 учасників клінічних випробувань Moderna. Троє з учасників, які захворіли на параліч Белла, отримали вакцину замість плацебо. У випробуванні Pfizer також було зареєстровано чотири випадки паралічу Белла і всі чотири пацієнта з паралічем Белла в випробуванні Pfizer отримували вакцину, а не плацебо.

За словами співробітників FDA, два випадки паралічу Белла в групі вакцини Moderna з тих пір «розв'язалися», а один все ще тривав. За їх словами, вакциновані учасники відчули параліч між 22 і 32 днями після вакцинації.

Що стосується випробування вакцини Pfizer, то в одного учасника захворювання виникло через три дні після вакцинації, але зникло протягом трьох днів; у трьох інших симптоми з’явилися через дев’ять, 37 і 48 днів після вакцинації і тривали приблизно 10, 15 і 21 день відповідно.

За даними медиків, параліч Белла викликає раптове завмирання або слабкість лицьових м’язів людини, що є тимчасовим явищем для більшості людей. Точна причина не відома, але вважається, що це пов’язано або з вірусною інфекцією, або з пухлиною і запаленням нерва, який контролює м’язи на одній стороні обличчя.

Доктор Пол Оффіт, член з правом голосу Консультативного комітету FDA з вакцин та пов’язаним з ними біологічних продуктів, погодився з тим, що за станом варто стежити під час поширенням вакцини. Минулого тижня він проголосував за рекомендацію вакцини Pfizer.

«Я поки не відмовляюся від цього», — сказав він в інтерв'ю CNBC.

Хоча спостерігалося невеликий дисбаланс випадків в групі вакцинованих порівняно з плацебо, FDA заявило, що неясно, чи сприяли ліки паралічу, «тому що кількість випадків була невеликою і не частішою, ніж очікувалося серед населення в цілому».

Справа в тому, що, за статистикою, щорічно параліч Белла спостерігається приблизно у 23 осіб на кожні 100 тисяч населення. У випадку з вакцинами таких випадків було 8 на 73 тисячі добровольців.

«Наша робоча гіпотеза полягає в тому, що це просто дисбаланс в фонових показниках, як ми бачили в інших випробуваннях, але ми подбаємо про те, щоб дійсно вивчити це, просто щоб закрити це питання», — сказав доктор Пітер Маркс, директор Центру оцінки і досліджень біопрепаратів FDA.

Раніше НВ писав, що розробка вакцини від Covid-19 в Австралії була припинена після того, як тести показали хибнопозитивний результат на ВІЛ серед учасників перших випробувань.

Справа в тому, що в цій вакцині використовувалося невелика кількість неактивного білка ВІЛ, яка і визначалася тестами.

Результат спонукав уряд відмовитися від планів закупівлі мільйонів доз вакцини-кандидата і замість цього збільшити замовлення на альтернативи від AstraZeneca і Novax, сказав прем'єр-міністр Скотт Моррісон.

За словами міністра охорони здоров’я Брендана Мерфі, хоча вакцина виявилася багатообіцяючою для придушення Covid-19 і ніяк не підвищувала шанси на передачу ВІЛ, розробка була припинена через побоювання, що вона може підірвати довіру суспільства до вакцинації.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X