Американські медики виявили нову загадку коронавірусу. Що роблять клітини кісткового мозку в серці та печінці?

11 липня 2020, 09:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розтин людей, які померли від коронавірусу, допомагає медикам краще зрозуміти, як діє Covid-19. І одне недавнє відкриття стало дійсно неприємним сюрпризом.

За словами Емі Рапкієвич, голови відділення патології медичного центру при університеті Нью-Йорка, розтин показує тромби майже у всіх органах.

Дослідники і раніше відзначали появу тромбів (кров'яних згустків) у деяких пацієнтів з Covid-19, проте, за словами Рапкієвич, цей момент досі залишається дуже недооціненим.

Відео дня

Якщо раніше медики фіксували утворення тромбів у великих судинах, то тепер розтини показують наявність тромбів і в дрібних судинах, каже вона.

Але найдивовижніше, зазначає Рапкієвич, це те, що тромби знаходять не тільки в легенях (що очікувано), а й у більшості інших органів пацієнтів, які померли від коронавірусу.

За її словами, розтини також показують наявність мегакаріоцитів  (великих клітин кісткового мозку) в серці, нирках і печінці багатьох пацієнтів.

Це дуже незвично, адже як правило ці клітини зустрічаються тільки в кістках і легенях.

Можливо, саме цим пояснюється формування тромбів у дрібних кровоносних судинах у пацієнтів з Covid-19, вважає Рапкіієвич.

Як раніше писав НВ, медики давно дійшли висновку, що Covid-19 — не просто респіраторне захворювання.

Численні дослідження показують, що хвороба вражає багато органів, а причиною смерті стають різні фактори, які вказують на іншу природу захворювання.

Серед недавніх гучних теорій, наприклад, гіпотеза про те, що коронавірус може бути захворюванням серця.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X