Вчимо нові літери. ВООЗ повідомила ще про один варіант коронавірусу — Мю

3 вересня 2021, 16:46

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) додала ще один варіант коронавірусу до свого спискку для моніторингу. Це штам Мю, який позначений як такий, що «викликає інтерес» (VOI).

Це означає, що Мю має генетичні відмінності від інших відомих варіантів і викликає інфекції в багатьох країнах, тому може представляти особливу загрозу для здоров’я населення.

Відео дня

Можливо, генетичні зміни Мю можуть зробити його більш передаваним, дозволити йому викликати більш серйозне захворювання і зробити його здатним уникнути імунної відповіді, викликаної вакцинами або зараженням попередніми варіантами. Це, в свою чергу, може зробити його менш сприйнятливим до лікування.

У той жде час, VOI — це не варіант, що викликає заклопотаність (VOC), який, як було доведено, точно отримав одну з цих характеристик, що робить його більш небезпечним і, отже, більш значущим. Мю знаходиться під пильним наглядом, але про його особливості поки недостатньо даних.

ВООЗ стежить за чотирма іншими VOI — Ета, Йота, Каппа і Лямбда, — але жоден з них не був перекласифікований у той, який «викликає заклопотаність». Те ж може бути і з Мю (ця буква в грецькому алфавіті йде після Лямбда), але потрібно дочекатися додаткових даних.

Що робить Мю особливо цікавим (і таким, що викликає стурбованість), так це те, що в ньому є «сукупність мутацій, які вказують на потенційні властивості імунної втечі». Іншими словами, у нього є відмінні риси, які показують, що він може обійти існуючий захист від вакцини.

У вірусі Мю є мутація під назвою P681H, вперше описана в альфа-варіанті, яка потенційно відповідальна за швидшу передачу вірусу. Однак це дослідження все ще перебуває в статусі препринта. Мю також має мутації E484K і K417N, які пов’язані зі здатністю ухилятися від антитіл проти коронавірусу.

Вперше Мю був помічений у Колумбії в січні 2021 року, коли йому присвоїли позначення B1621. Відтоді він був виявлений в 40 країнах, але нині вважається, що на його частку припадає лише 0,1% інфекцій в усьому світі.

Мю був набагато поширеніший в Колумбії, ніж будь-де ще. Якщо подивитися на зразки коронавірусу, які були генетично секвеновані, 39% з проаналізованих в Колумбії зразків були варіантом Мю, хоча за останні чотири тижні там не було зареєстровано жодного зразка Мю.

Навпаки, 13% зразків, проаналізованих в Еквадорі, були Мю, причому варіант становив 9% зразків, секвенованих за останні чотири тижні, в той час як у Чилі трохи менше 40% секвенованих зразків виявилися Мю за останні чотири тижні. Це говорить про те, що вірус більше не циркулює в Колумбії, а передається в інших країнах Південної Америки.

Мю — перший новий варіант, який був доданий в список ВООЗ з червня. Коли варіант позначений як такий, що представляє інтерес, ВООЗ проводить порівняльний аналіз характеристик нового варіанту, оцінюючи його в порівнянні з іншими, які також відслідковуються.

Раніше НВ писав, що вчені в Південній Африці спостерігають за новим варіантом коронавірусу з незвично високою частотою мутацій, частота появи якого також збільшується. Частота його виявлення в країні зросла в 10 разів за місяць, повідомив Національний інститут інфекційних захворювань ПАР (NICD).

Варіант, відомий як C.1.2, був відзначений на минулому тижні платформою досліджень, інновацій та секвенування провінції Квазулу-Натал в попередньому дослідженні, яке ще належить рецензувати.

У той час як більшість випадків коронавірусу в Південній Африці нині викликано варіантом Delta, вперше виявленим в Індії, C.1.2 привернув увагу вчених, оскільки його мутації майже в два рази швидше, ніж спостережувані в інших глобальних варіантах.

Однак його частота залишається відносно низькою, і досі він був виявлений менш ніж у 3 відсотках геномів, секвенованих відтоді, як він був вперше виявлений у травні, хоча в минулому місяці цей показник збільшився в 10 разів: з 0,2 до 2 відсотків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X