Мутує в два рази швидше. У ПАР зіткнулися з новим агресивним штамом коронавірусу

1 вересня 2021, 09:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У ПАР відстежують новий варіант коронавірусу (Фото:REUTERS / Carla Carniel)

У ПАР відстежують новий варіант коронавірусу (Фото:REUTERS / Carla Carniel)

Вчені в Південній Африці спостерігають за новим варіантом коронавірусу з незвично високою частотою мутацій, частота появи якого також збільшується.

Частота його виявлення в країні зросла в 10 разів за місяць, повідомив Національний інститут інфекційних захворювань ПАР (NICD).

Варіант, відомий як C.1.2, був відзначений на минулому тижні платформою досліджень, інновацій та секвенування провінції Квазулу-Натал в попередньому дослідженні, яке ще належить рецензувати.

Відео дня

У той час як більшість випадків коронавірусу в Південній Африці в даний час викликано варіантом Delta, вперше виявленим в Індії, C.1.2 привернув увагу вчених, оскільки його мутації майже в два рази швидше, ніж спостережувані в інших глобальних варіантах.

Однак його частота залишається відносно низькою, і до сих пір він був виявлений менш ніж в 3 відсотках геномів, секвенованих з того часу, як він був вперше виявлений в травні, хоча минулого місяця цей показник збільшився вдесятеро: з 0,2 до 2 відсотків.

Біологи заявили, що C.1.2 «присутній тільки на дуже низьких рівнях» і що ще занадто рано передбачати, як він може розвиватися.

«На даному етапі у нас немає експериментальних даних, що підтверджують, як він реагує з точки зору чутливості до антитіл», — заявила дослідниця NICD Пенні Мур під час віртуального брифінгу для преси.

Але «у нас є велика впевненість в тому, що вакцини, які впроваджуються в Південній Африці, будуть і далі захищати нас від важких хвороб і смерті», — додала вона.

На даний момент C.1.2 був виявлений у всіх дев’яти провінціях Південної Африки, а також в інших частинах світу, включаючи Китай, Маврикій, Нову Зеландію і Великобританію.

Однак це недостатньо часто, щоб кваліфікувати їх як «варіант, що викликає заклопотаність», як, наприклад, варіанти Delta і Beta з високим ступенем передачі інфекції, останній з яких з’явився в Південній Африці в кінці минулого року.

Додамо, Південна Африка — найбільш постраждала країна на континенті, де на сьогодні зареєстровано понад 2,7 млн випадків COVID-19, з яких не менше 81830 закінчилися смертельним результатом.

Раніше НВ писав, що Всесвітня організація охорони здоров’я закликала не закривати школи по всій Європі, але зробити їх безпечними для учнів і вчителів через Дельта-штам коронавірусу.

«Пандемія викликала найбільш катастрофічний збій в освіті в історії», — сказав європейський регіональний директор ВООЗ Ханс Клюге.

За його словами, «життєво важливо, щоб навчання в класі тривало увесь час».

Клюге заявив, що хоч пандемія триває, «безпечне навчання дітей в умовах очної школи» має «першорядне значення для їх освіти, психічного здоров’я та соціальних навичок» і має стати «першочерговим завданням» для урядів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X