Починаймо знову. Антитіла до коронавірусу можуть зникнути протягом року

22 липня 2020, 17:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) показали, що кількість антитіл в легких випадках зараження COVID-19 різко падає в перші три місяці.

Більш того — ці антитіла можуть зникнути протягом приблизно року після зараження, підрахували автори дослідження.

Дослідження, опубліковане в Медичному журналі Нової Англії, перевірило 20 жінок і 14 чоловіків у віці від 21 до 68 років, які одужали від легких випадків COVID-19. Кожен учасник тестувався в середньому через 36 і 82 дня після того, як у нього з’явилися перші симптоми.

Відео дня

Дослідження показало, що антитіла у цих учасників дослідження різко знижувалися після перших трьох місяців і зменшувалися приблизно наполовину кожні 73 дня. В цьому випадку антитіла майже повністю зникнуть протягом року.

Дослідження UCLA було більш детальним вивченням попередніх звітів, в яких передбачалося, що антитіла проти нового коронавірусу були недовговічними, і першими оцінювали швидкість зникнення антитіл.

Автори дослідження кажуть, що роль антитіл проти SARS-CoV-2 невідома, але результати повинні спонукати до обережності щодо заснованих на антитілах «паспортів імунітету», а також довговічності вакцин.

Раніше НВ писав, що фармацевтична фірма Regeneron оголосила, що вступає в пізні стадії клінічних випробувань препарату для лікування і профілактики COVID-19 на людях.

Препарат, який поки називається REGN-COV2, являє собою коктейль двох антитіл, які блокують «спайковий білок» коронавірусу.

Очікується, що в цьому дослідженні, проведеному спільно з Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), буде зареєстровано 2000 пацієнтів в США.

«Ми раді співпрацювати з NIAID для вивчення REGN-COV2 в нашому прагненні до подальшого запобігання поширенню вірусу за допомогою коктейлю противірусних антитіл, який може з’явитися набагато раніше, ніж вакцина», — сказав президент Regeneron Джордж Янкопулос.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X