Замість вакцини. Ліки від коронавірусу почали випробовувати на людях

7 липня 2020, 11:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фармацевтична фірма Regeneron оголосила, що вступає в пізні стадії клінічних випробувань препарату для лікування і профілактики COVID-19 на людях.

Препарат, який поки називається REGN-COV2, являє собою коктейль двох антитіл, які блокують «спайковий білок» коронавірусу.

Компанія переходить на заключну стадію останньої фази випробування, щоб визначити, чи можуть її ліки запобігти інфекції серед людей, недавно які зазнали впливу вірусу, наприклад, у родичів хворої людини.

Відео дня

Очікується, що в цьому дослідженні, проведеному спільно з Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), буде зареєстровано 2000 пацієнтів у США.

«Ми раді співпрацювати з NIAID для вивчення REGN-COV2 в нашому прагненні до подальшого запобігання поширенню вірусу за допомогою коктейлю противірусних антитіл, який може з’явитися набагато раніше, ніж вакцина», — сказав президент Regeneron Джордж Янкопулос.

Водночас представники Regeneron оголосили, що переходить до заключних етапів випробування, щоб визначити здатність коктейлю для лікування як госпіталізованих, так і не госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Сюди будуть залучені близько 1850 госпіталізованих і 1050 не госпіталізованих пацієнтів в США, Бразилії, Мексиці та Чилі, попередні дані очікуються пізніше цього літа.

Вчені Regeneron оцінили тисячі антитіл, зібраних у генетично модифікованих мишей і людей, виявивши два з них, які, на їхню думку, найбільш ефективні проти вірусу SARS-CoV-2, але не конкурують один з одним.

Компанія використовує стратегію створення ліків з декількох антитіл, щоб зменшити ймовірність того, що вірус буде мутувати, щоб уникнути блокуючої дії окремого антитіла.

Минулого року був продемонстрований ефективний коктейль з трьох антитіл проти вірусу Ебола, також розроблений Regeneron.

Раніше НВ писав, що ідея проводити випробування на людях, щоб прискорити створення вакцини від коронавірусу викликала запеклі дебати серед науковців. Справа в тому, що на відміну від інших подібних випробувань, від коронавірусу не існує ліків.

Прихильники цього способу випробування на людях кажуть, що така стратегія може заощадити час, тому що замість того, щоб проводити тести звичайним способом — чекаючи, поки вакциновані люди зіткнуться з вірусом природним шляхом, дослідники можуть просто заразити їх.

Таким чином випробовувалися вакцини проти черевного тифу, холери, малярії та інших захворювань. У разі малярії добровольці засовували руки в камери з комарами, щоб ті їх вкусили, і таким чином заражалися. Але в цих випадках існувало лікування для термінового полегшення симптомів (rescue medicines) для тих, хто все-таки захворіє. Такого лікування від COVID-19 не існує.

У попередньому звіті, опублікованому минулого місяця, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що ці випробування можуть дати важливу інформацію, але їх буде складно запустити через здатність коронавірусу «викликати важке і смертельне захворювання і його високу заразливість».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X