Бережіть нирки. Дослідження показало, із якими препаратами категорично не можна змішувати ібупрофен

6 червня, 16:12
Ібупрофен — поширений препарат, але при цьому він може бути небезпечним. (Фото:miflippo/depositphotos)

Ібупрофен — поширений препарат, але при цьому він може бути небезпечним. (Фото:miflippo/depositphotos)

Вчені з Університету Ватерлоо створили комп’ютерну модель впливу комбінацій різних лікарських засобів з ібупрофеном. З’ясувалося, що поєднання останнього з діуретиками та інгібіторами ренін-ангіотензинової системи призводить до пошкодження нирок.

Ібупрофен - нестероїдний протизапальний препарат, який використовується як болезаспокійливий і жарознижувальний засіб. Він вільно продається в кожній аптеці та має доступну ціну, що робить його популярним.

Відео дня

Але ліки можуть завдати і непоправної шкоди, навіть у тому випадку, якщо людина прийматиме їх строго згідно з анотацією. Канадські вчені з'ясували, що вживання ібупрофену у поєднанні з діуретиками та інгібіторами ренін-ангіотензинової системи призводить до необоротного пошкодження нирок.

Ці препарати є надзвичайно поширеними. Діуретики часто приймаються людьми із серцевою недостатністю та проблемами із сечовивідною системою. Іноді їх використовують і ті, хто бажає схуднути, що не рекомендується лікарями. У будь-якому разі поширення цієї групи препаратів надзвичайно широке.

Інгібітори ренін-ангіотензинової системи є частим елементом медикаментозної терапії осіб із високим кров'яним тиском. Вони, як і дві попередні групи препаратів, відносно безпечні та продаються без рецепта.

Проте не варто вживати їх без рекомендації спеціаліста. Особливо водночас. Створена фахівцями з Канади комп'ютерна модель показала, що це збільшує ризик пошкодження нирок, який може бути незворотнім.

За словами авторів дослідження, ризик не є абсолютним і спричинить фатальні наслідки не в кожному випадку. Але він існує, до того ж, передбачати ступінь ураження через бездумне вживання препаратів неможливо.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X