alt
8 карток

Вбивця болю. Що таке ібупрофен і як його правильно застосовувати?

12 вересня 2019, 05:07

Болить зуб? Замучила температура? Страждаєте від артриту? Час подумати про ібупрофен, який визнано одним з найбезпечніших та найефективніших ліків у світі Всесвітньою організацією охорони здоров’я

1

Ібупрофен: що це

Ібупрофен відкрив 1961 року Стюарт Адамс і спочатку його продавали під назвою Бруфен.

Ібупрофен – протизапальний препарат, який використовують для лікування болю, лихоманки, мігрені, болю під час менструації та ревматоїдного артриту. Його включено до Списку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров'я, в якому перераховано найбезпечніші та найефективніші ліки.

2

Ібупрофен: дослідження

За інформацією медичного видання Inpharma, Ібупрофен іноді використовують для лікування акне через його протизапальні властивості, і його продавали в Японії для лікування висипань у дорослих. Ібупрофен може бути корисний у процесі лікування важкої ортостатичної гіпотензії (знижений артеріальний тиск під час вставання).

У березні 2011 року дослідники з Гарвардської медичної школи оголосили, що ібупрофен має нейропротекторний ефект проти ризику розвитку хвороби Паркінсона. Як зазначає видання Neurology, у людей, які регулярно вживають ібупрофен, ризик розвитку хвороби Паркінсона на 38% нижчий.

3

Який склад?

Діюча речовина – ібупрофен. Інші інгредієнти: мікрокристалічна целюлоза, натрію кроскармелоза, колоїдний безводний діоксид кремнію, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний.

4

Ібупрофен: форма випуску

Лікарський засіб випускаєть у таких формах:

 • таблетки (200 мг, 400 мг);

 • сироп (100 мг, 200 мг);

 • мазь.

5

Ібупрофен: показання

Ібупрофен починає діяти через пів години після прийому. Лікарський препарат застосовують для симптоматичної терапії під час головного болю, зубного болю, дисменореї, невралгії, болю в спині, суглобах, м'язах, під час ревматичного болю, а також під час симптомів застуди і грипу. Якщо ви шукаєте, чим ефективно збити температуру – шукайте Ібупрофен у найближчій аптеці.

6

Ібупрофен: інструкція

Як приймати ібупрофен? Препарат показаний для короткочасного перорального застосування. Таблетки приймають після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Рекомендована добова доза препарату становить 20–30 мг/кг маси тіла.

Дорослим і дітям з масою тіла понад 30 кг призначають по 200–400 мг (1–2 таблетки) на прийом. Повторну дозу застосовують у разі потреби через 4-6 год.

Дітям з масою тіла 20-30 кг (віком 6–11 років): по 200 мг (1 таблетка) на прийом. Повторну дозу застосовують за потреби через 6 год.

Ібупрофен дітям від 3-х місяців показаний у формі сиропу, який перед застосуванням потрібно збовтати.

 • від 6 до 12 місяців (7-9 кг) по 2,5 мл від 3 до 4 разів протягом доби;

 • від 1 року до 3 років (10-15 кг) по 5 мл 3 рази протягом доби;

 • від 3 до 6 років (16-20 кг) по 7,5 мл 3 рази протягом доби;

 • від 6 до 9 років (21-29 кг) по 10 мл 3 рази протягом доби;

 • від 9 до 12 років (30-40 кг) по 15 мл 3 рази протягом доби.

Тривалість лікування під час лихоманки становить не більше трьох днів, під час больового синдрому – не більше п'яти днів.

7

Ібупрофен: протипоказання і побічні ефекти

Ібупрофен заборонено приймати під час бронхіальної астми, у разі нeсприйняття ацетилсаліцилової кислоти та інших неcтероїдних протизапальних засобів, важких захворювань печінки, печінкової недостатності, виразкового або ерозивного ураження шлунка і кишечника, дефіциту сахарази або ізомальтази, порушень згортання крові, схильності до кровотеч. Ліки не призначені для дітей віком до 3 місяців.

Можливі побічні ефекти: задишка, шлунково-кишкові кровотечі, виразкові ураження шлунка або кишечника, порушення колірного сприйняття, кон'юнктивіт, сплутаність свідомості, запаморочення, алергія, артеріальний тиск.

8

Ібупрофен: аналоги

 • Нурофен: виготовляють у таблетках, кожна з яких містить 400 мг ібупрофену. Застосовується для симптоматичного лікування слабких і помірних болів. Найчастіше нурофен застосовують для усунення головного болю, нападів мігрені, болю в спині, зубного болю, невралгії, болю в м'язах, ревматичного болю, болю, асоційованого з легкими формами артриту.

 • Солпадеїн: відомий завдяки своєму жарознижувальній, анальгезуючій і протикашльовій дії. Виготовляють у капсулах і таблетках. Лікарський препарат також рекомендують для симптоматичного лікування застудних захворювань та грипу.

 • Бруфен: найближчий "родич" ібупрофену. Бруфен – ліки з протизапальною, жарознижувальною і знеболювальною активністю. Можливе застосування препарату в разі підвищення температури. Призначають для усунення болю середньої інтенсивності, у випадку хвороб опорно-рухового апарату (остеоартроз, ревматизм, травм м'язів, зв'язок, сухожиль, ревматоїдний артрит). Також показаний у разі болю під час менструації, зубного болю, післяопераційного болю, головного болю, больових відчуттів без конкретної локалізації.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендацій лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на підставі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які наявні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров'я, зверніться до лікаря.

Радіо НВ