У Китаї зареєстровано перший випадок пташиного грипу H3N8 у людини

29 квітня, 11:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Раніше H3N8 фіксували у птахів, коней, собак і навіть тюленів (Фото:William Moreland / Unsplash)

Раніше H3N8 фіксували у птахів, коней, собак і навіть тюленів (Фото:William Moreland / Unsplash)

4-річний хлопчик із китайської провінції Хенань став першою людиною, яка захворіла на штам пташиного грипу H3N8.

Хлопчик контактував з курями та воронами, яких вирощували у нього вдома. Саме вони могли бути переносниками вірусу, повідомляє Reuters.

Віруси пташиного грипу рідко передаються іншим тваринам. Однак деякі штами зуміли адаптуватися — наприклад, H3N8 часто зустрічається у коней та собак і навіть у тюленів.

Відео дня

Цей випадок H3N8 містить гени вірусів, раніше виявлених у свійських і диких птахів. Генетичний аналіз попередньо показав, що штам H3N8 виник у результаті перетасовування генів більш ніж одного вірусу пташиного грипу, що зробило його реасортантом.

Це перший випадок зараження людини цим штамом. Китайська Національна комісія охорони здоров'я зазначає, що ризик передачі вірусу від людини до людини залишається низьким, проте варто провести розширені спостереження, щоб зрозуміти, як саме адаптувався цей штам.

Іншої думки дотримується епідеміолог із Вільного університету Брюсселя Маріус Гілберт. Він вважає, що нова мутація «може мати непередбачувану здатність з погляду передачі та вірулентності серед людей». Проте панікувати не варто — поодинокий випадок не викликає великої занепокоєння серед медиків та вчених, оскільки це може бути лише аномалія, а не знак, що починається нова епідемія.

Влітку минулого року у Китаї також зафіксували перший у світі випадок зараження людини штамом пташиного грипу H10N3. 41-річного чоловіка було госпіталізовано із симптомами лихоманки у місті Чженьцзян, але зрештою його виписали. Після цього китайська влада не фіксувала нові випадки зараження H10N3.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X