Майже рік. У США описали випадок пацієнта з рекордним COVID-19

22 жовтня 2021, 10:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Пацієнтка була під наглядом більш 10 місяців (Фото:REUTERS / Maxim Shemetov)

Пацієнтка була під наглядом більш 10 місяців (Фото:REUTERS / Maxim Shemetov)

Жінка, яка страждала онкологічним захворюванням, була носієм коронавірусу не менше 335 днів, що є найтривалішим з коли-небудь задокументованих випадків COVID-19 на сьогодні.

Пацієнтка, 47-річна жінка, ім'я якої не розголошується, була вперше госпіталізована з COVID-19 в кампусі Національного інституту здоров’я в Бетесді, штат Меріленд, навесні 2020 року.

Відео дня

Дослідження показало, що через десять місяців, протягом яких у неї були легкі симптоми коронавірусу або не було їх зовсім, лікарі виявили, що у неї все ще позитивний результат на вірус.

У жінки був ослаблений імунітет після того, як за три роки до цього після успішного лікування раку крові у неї залишився низький рівень В-клітин, які виробляють антитіла. Згідно з дослідженням, вона продовжувала давати позитивний результат тесту на коронавірус, який, втім, на думку її лікарів, був хибнопозитивним, виявленим на нешкідливих фрагментах вірусу, що залишилися після того, як інфекція була усунена.

Коли в березні цього року вірусне навантаження у жінки знову зросло, лікарі секвенували його геном. Вони виявили, що він дуже схожий на коронавірус, який вона несла десятьма місяцями раніше, і не схожий на жоден штам, який циркулює серед населення в той час.

Жінка пройшла курс лікування і, нарешті, вилікувала інфекцію в квітні 2021 року, через 335 днів після першого обстеження. У неї вже було кілька негативних тестів на COVID-19.

Відзначимо, що люди з ослабленим імунітетом з меншою ймовірністю проявлять сильну відповідь на COVID-19 навіть після двох доз вакцини, що робить їх більш уразливими для інфекції. Наприклад, дослідження жінки з ВІЛ, яка носила коронавірус протягом 216 днів, показало, що він мутував як мінімум 30 разів.

Раніше НВ писав, що російські вчені виявили 40 мутацій у коронавірусу, які виявлялися в організмі пацієнтки з лімфомою протягом 318 днів.

Через пухлину у жінки був ослаблений імунітет, і нормально функціонували тільки T-лімфоцити, тому 12 з виявлених мутацій допомагали вірусу обходити саме T-клітинну імунну відповідь.

Коронавірусну інфекцію у неї діагностували 17 квітня 2020 року. Позитивні тести на коронавірус чергувалися у неї з негативними протягом 318 днів, за цей час пневмонія розвивалася у неї два рази — влітку 2020 року і взимку 2021 року.

В цілому вірус у пацієнтки отримав 40 мутацій, 34 з яких виявилися в кінці спостережень. Це перевищує швидкість мутацій в загальній популяції. З 40 мутацій 12 перешкоджали розпізнаванню і нейтралізації коронавірусу T-клітинами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X