Яке щастя. Вчені розповіли про ідеальний спосіб укласти немовля спати

14 вересня 2022, 12:02
Дослідники пропонують унікальну стратегію, яка допоможе вкласти немовля спати (Фото:Hollie Santos / Unsplash)

Дослідники пропонують унікальну стратегію, яка допоможе вкласти немовля спати (Фото:Hollie Santos / Unsplash)

Вчені знайшли найкращий спосіб заспокоїти немовлят, що плачуть, і укласти їх спати. Для цього не досить просто потримати їх на руках.

Стратегія, описана японськими дослідниками, полягає в тому, що дитину потрібно взяти на руки, потім походити з нею близько п'яти хвилин, не роблячи різких рухів. Після цього потрібно сісти та потримати дитину протягом 5-8 хвилин. І лише після цього укладати спати.

Відео дня

Автори пропонують ходити «рівним і чистим проходом у розміреному темпі, бажано без різких зупинок і поворотів».

«Багато батьків страждають від плачу немовлят ночами. Це велика проблема, особливо для недосвідчених батьків, яка може призвести до батьківського стресу і навіть іноді до жорстокого поводження з немовлям», — каже доктор Кумі Курода із Центру вивчення мозку RIKEN у Японії, яка керувала дослідженням.

Вчені називають це "транспортною реакцією" — коли дитина заспокоюється на руках у матері. Таку реакцію вони відзначали як у дитинчат мишей, і у людських немовлят. Через складні біологічні процеси такі дії заспокоюють дітей: вони заспокоюються, їхнє серце починає битися не так часто і вони менше плачуть.

Дослідження показало, що протягом 30 секунд після того, як мама брала немовлят на руки і починала ходити, вони заспокоювалися. Аналогічний ефект спостерігався, коли їх клали в коляску-гойдалку. Окремо вчені зазначають, що для досягнення заспокійливого ефекту недостатньо тримати дитину на руках і при цьому сидіти або просто покласти її у звичайне ліжечко.

"П'ятихвилинна прогулянка сприяла засипанню, але тільки у немовлят, що плачуть. Цікаво, що цей ефект був відсутній, коли немовлята були спокійні спочатку", — додає Курода.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X