Ще не остаточна відповідь, але все ж таки. Вчені відкрили ймовірну причину виникнення СРДСН

18 травня, 08:52
СРСН стає причиною смерті 3400 немовлят щороку лише у США (Фото:pixabay)

СРСН стає причиною смерті 3400 немовлят щороку лише у США (Фото:pixabay)

Австралійські фахівці просунулися в дослідженнях причин СРСН, який забирає життя, одного з двох тисяч немовлят у США. На думку експертів, справа у нестачі всього одного ферменту.

Синдром раптової смерті немовлят, або СРСН, є несподіваною смертю здорової дитини у віці до одного року. Точних причин цього явища наука не знає, але на основі статистичних даних вдалося виявити кілька закономірностей, умовно названих критеріями ризику: куріння матері під час вагітності, сон немовляти на животі, ускладнені пологи та штучне вигодовування.

Відео дня

Незважаючи на широку поширеність недуги, вченим поки що не вдалося дізнатися про точні причини її виникнення. Зокрема, тому що частина раптових немовлят без видимої причини пояснюється недбалістю батьків або навіть прямим наміром.

Тим паче неможливим залишається завчасно визначити схильність дитини до СРСН.

Проте нещодавно група австралійських учених наблизилася до вирішення обох загадок. Вони вивчили ферментний склад крові 67 померлих від СРСН дітей та виявили одну невідповідність з кров'ю живих або померлих з інших причин немовлят. В аналізах дітей з синдромом спостерігалося зниження рівня ферменту під назвою бутірілхолінестераза (БХЕ). Ця речовина є частиною вегетативної нервової системи та дозволяє контролювати артеріальний тиск та дихання.

До речі, зв'язок між пасивним курінням та зниженням БХЕ давно виявлено.

Складність у тому, що вчені брали зразки крові дворічної давності, а також у тому, що їхня вибірка включала випадки СВДС, діагностовані коронером, а не за допомогою результатів розтину. Тому результати дослідження не є остаточними.

Але вчені на чолі з професором Кармел Харрінгтон налаштовані оптимістично. За їхніми словами, це дослідження — лише перший крок, у майбутньому вони розраховують не лише дізнатися про причину виникнення СРСН, а й розробити систему тестування для виявлення ризиків його виникнення, що дозволить запобігти смерті немовлят.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X