П’ять вітамінів, які допоможуть перемогти стрес. Ні, це не C, D і E

24 лютого, 21:35
Ексклюзив NV
Як перемогти зі стрес за допомогою вітамінів (Фото:SergPoznanskiy/Depositphotos)

Як перемогти зі стрес за допомогою вітамінів (Фото:SergPoznanskiy/Depositphotos)

Стрес може бути спричинений безліччю факторів — роботою, фінансами, особистими взаєминами. І перемогти його однією лише дієтою можна далеко не завжди.

Однак, у вашій боротьбі зі стресом нерозумно не скористатися сильними союзниками, які можуть надати неоціненну допомогу.

Зрозуміло, йдеться про вітаміни і харчові добавки. Однак, не про ті, які ви звикли пити з дитинства з приводу і без.

Відео дня

Ніхто не заперечує користі вітамінів C, B, A, E, а також магнію, цинку тощо.

Однак, як свідчать численні дослідження, найефективніші в боротьбі зі стресом інші харчові добавки. Про деякі з них ви напевно навіть не чули.

П’ять вітамінів і харчових добавок, які ефективні в боротьбі зі стресом

1 Мелатонін

Стрес дуже часто провокується нестачею сну. А навіть якщо спочатку стрес викликаний іншими причинами, то саме нестача сну може його відчутно погіршувати.

І тут на перший план виходить мелатонін — гормон, який регулює циркадні ритми нашого організму. Рівень мелатоніну зростає ввечері, коли надворі темніє, і ми відчуваємо сонливість, а потім падає вранці, коли світає, і ми відчуваємо приплив ранкової бадьорості.

Одне з недавніх досліджень показало, що підвищення рівня мелатоніну здатне значно скоротити час, який потрібен пацієнтові, щоб заснути.

Мелатонін — природний гормон, і його додатковий прийом ніяк не відбивається на його виробництві в організмі.

2 Комплекс вітамінів B

Загалом роль вітамінів групи B в організмі важко переоцінити. Вони вкрай важливі для процесів, за допомогою яких організм перетворює їжу, яку ви їсте, в енергію.

Від рівня вітамінів групи B залежить здоров’я серцево-судинної системи і мозку.

Ви цілком можете отримувати достатню кількість вітамінів B, якщо ваша дієта багата м’ясом, цільнозерновими і молочними продуктами, бобовими, яйцями і зеленими салатами.

Однак, за деякими дослідженнями, великі дози вітамінів групи B можуть знижувати стрес. Або, у всякому разі, ефективно «гасити» його симптоми.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X