Незвичайний зв’язок. Медики з’ясували, як зниження стресу змінює споживання фастфуду

12 березня 2021, 15:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження серед жінок з надмірною вагою і з низьким доходом, показало, що зменшення числа стресів може допомогти знизити споживання фастфуду та продуктів з високим вмістом жирів.

Дослідження в США було направлене на запобігання збільшенню ваги у молодих мам за рахунок керування стресом, здорового харчування та фізичної активності.

Методи дослідження складалися з простих кроків, включених в уроки з управління часом і розстановці пріоритетів, багато з яких були продемонстровані в серії відеороликів.

Відео дня

«Ми використовували свідчення жінок у відеороликах і продемонстрували їх взаємодію зі своїми сім'ями, щоб підвищити обізнаність про фактори стресу. Після перегляду відеороликів багато учасників експерименту сказали: Я вперше усвідомила, що відчуваю такий стрес», — сказала Мей-Вей Чанг, провідний автор дослідження і доцент кафедри медсестер Університету штату Огайо.

«Багато з цих жінок знають, що вони нетерплячі, у них біль в голові і шиї і проблеми зі сном, але вони не знають, що це ознаки стресу», — підкреслила вона.

«Справа не в тому, що ці жінки не хотіли їсти більш здорову їжу. Просто, якщо ви не знаєте, як впоратися зі стресом, тоді, коли ви знаходитесь в стресі, навіщо вам піклуватися про те, що ви їсте?», — сказала Чанг.

338 учасниць, матерів з надлишковою вагою або ожирінням у віці від 18 до 39 років, були відібрані з Спеціальної програми додаткового харчування для жінок, немовлят і дітей (WIC), яка обслуговує матерів з низьким доходом і дітей у віці до 5 років.

Чанг сказала, що ці жінки, ймовірно, зіштовхнуться з рядом проблем, які можуть викликати у них стрес: фінансові труднощі, життя в зубожілих районах, часті переїзди, нестабільні відносини і сімейне життя з маленькими дітьми. Для цієї групи також характерно збереження 10 або більше фунтів ваги при вагітності після пологів і ризик довічного ожиріння і потенційних проблем для себе і новонароджених.

Під час випробування 212 учасниць переглянули в цілому 10 відеороликів, в яких такі жінки, як вони, давали незаплановані відгуки про здорове харчування і приготуванні їжі, управління своїм стресом і фізичні активності. В ході дослідження учасники також брали участь в 10 телеконференціях в групах взаємної підтримки.

Чанг і його колеги раніше повідомляли, що жінки в групі втручання з більшою ймовірністю скоротили споживання жиру, ніж жінки в групі контролю, яким були надані друковані матеріали про зміну способу життя.

Аналіз даних дослідження показав, що зниження сприйманого стресу у жінок після участі в програмі було ключовим фактором, який вплинув на їх можливе зниження споживання жирної їжі і фаст-фуду.

«Ми підвищили їх обізнаність про стресові фактори в їх житті, і, на жаль, багато хто з цих проблем не знаходяться в їх влади. Тому ми вчимо їх способам контролювати свої негативні емоції - пам’ятайте, що це тимчасово, і ви можете пройти через це. І вселити в них впевненість, щоб вони дивилися в майбутнє», — сказала Чанг.

Раніше НВ писав, що американські соціологи підрахували, що люди, які повільно набирають вагу в дорослому віці, живуть довше і людей з постійною вагою, і людей з ожирінням.

Нове дослідження припускає, що люди, які починають доросле життя з індексом маси тіла (ІМТ) в межах норми, а в більш пізньому віці переходять до повноти, але ніколи не страждають ожирінням, як правило, живуть довше за інших.

Дорослі з цієї категорії жили довше, ніж навіть ті, чий ІМТ залишався в межах норми протягом усього життя. У тих, хто почав доросле життя з ожиріння і продовжував набирати вагу, був найвищий рівень смертності.

«Вплив збільшення ваги на смертність складний. Він залежить як від часу, так і від величини набору ваги, а також від того, яким на початку був ІМТ», — сказав Хуей Чжен, провідний автор дослідження і доцент соціології в Університеті штату Огайо.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X