
Новорічна дієта. Як провести свята так, щоб потім не довелося весь рік худнути
Ми всі хвилюємося, щоб спогади про веселий Новий рік не залишилися на стегнах і животі назавжди
Святкові гуляння здатні назавжди посварити вас з вагами. І надовго забезпечити роботою вашого тренера з фітнесу. Як зробити так, щоб і на Новий рік не голодувати, а й кілограми не набрати?
Насправді, винаходити велосипед не обов’язково. І вдаватися до якихось витончених тактик теж не варто.
Дієтологи кажуть, що досить дотримуватися міркувань здорового глузду, щоб уберегти ваш організм від наслідків переїдання.
А такими наслідками можуть бути не тільки зайві кілограми, але й проблеми з травленням
І стандартна логіка самообману, мовляв, «на ці свята їм і п’ю все, що хочу, а потім відпрацюю в спортзалі», ніколи не працює.
Краще спочатку підійти до питання грамотно і отримати задоволення від святкового застілля без наслідків.
Ось кілька типових помилок, які багато хто з нас робить на Новий рік. Спробуйте їх уникнути.

«Почну дієту з 1-го січня»
Приклад типового мислення з самообманом.
Ви обіцяєте собі, що після свят сядете на дієту. Яка, як вам здається, з легкістю компенсує всі святкові надмірності. І з огляду на ці міркування, ви з чистою совістю кидаєтеся у вир новорічного бенкету.
Насправді, досить одного тижня затяжного переїдання, щоб повністю вибити свій організм зі звичайного ритму життя. І знову набирати форму протягом довгих місяців.
Найчастіше до такого мислення схильні ті люди, які весь рік сидять на жорсткій дієті, відмовляючи собі в улюблених продуктах, каже дієтолог Андреа Вахтер.
Вони зриваються на свята, завдаючи своїй жорстокій дієті не менш жорстокий удар. І потім змушені знову вдаватися до жорстокої дієти, щоб згладити наслідки.
Краще весь рік акуратно дотримуватися щадної дієти, яка допускає ваші улюблені «шкідливі» страви у невеликих кількостях. Тоді ви не «зірветеся» на свята, і нічого не потрібно буде «відпрацьовувати».

«Відпрацюю в спортзалі»
Ні, не відпрацюєте. І взагалі, ця логіка докорінно невірна, каже Кара Гарбстріт, дієтолог з університету штату Міссурі.
Не варто сприймати їжу, як щось, що можна потім спалити на тренуваннях.
Біда тут в тому, що агресивні тренування і справді можуть допомогти позбутися зайвих калорій, але не варто переоцінювати свої сили.
Якщо ви будете кілька днів наминати калорійні торти і бісквіти, запиваючи все це солодкими напоями (а можливо, й алкоголем), то потіти в залі потім доведеться довго.
Буде простіше, якщо ви дозволите собі деякі надмірності на свята (інакше, що це за свята?), але не будете надмірно старатися в розрахунку на майбутні тренування.
Орієнтуйтеся тільки на свій апетит і почуття насичення, радить Гарбстріт. Не виправдовуйте переїдання тим, що в майбутньому будете активно займатися в залі.
Інтуїтивне харчування
Деякі медики вважають, що повсюдна мода на дієти повинна поступово згаснути. 95% всіх людей, що колись сиділи на будь-яких дієтах, набирають втрачену вагу в наступні п’ять років.
Таким чином, буде справедливо вважати, що дієти по-справжньому ефективні лише для 5% жителів Землі.
У зв’язку з цим у світі дієтології поступово набирає популярність ідея про так звану інтуїтивну дієту. Її суть зводиться до того, що найкраща дієта — це відсутність дієти.
Адепти інтуїтивної дієти пропонують вам «слухати» своє тіло і дозволяти собі їсти те, що хочеться. Почуття голоду і відчуття насичення підкажуть, що і в яких кількостях вам потрібно їсти.
Зрозуміло, мова йде про внутрішню дисципліну. Що відразу ж робить інтуїтивну дієту не ефективною для людей, які легко піддаються спокусам. Адже так легко «почути» в своєму організмі потребу в кількох зайвих порціях картоплі фрі і кількох літрах нефільтрованого пива.
Однак, якщо ви дійсно навчитеся відчувати голод і насичення, це дозволить вам встановити «мирні відносини» з їжею. І не тільки благополучно пережити застілля на свята, а й правильно харчуватися весь інший рік, каже дієтолог з Лос-Анджелеса Кетлін Міхен.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.