Як пити каву, щоб вона дійсно допомагала спалювати жир? Відповідь значно простіша, ніж видається

3 квітня 2021, 06:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що існує один спосіб змусити каву сприяти спалюванню жиру, а отже — і схудненню.

Міф про те, що кава допомагає спалювати жири і є ефективним засобом для схуднення, є одним з вельми поширених. І найменш доведених.

Багато дієтологів стверджують, що 1−2 чашки кави на день сприяють схудненню. Дехто ж стверджує, що кава жодного впливу на ваш метаболізм і вагу не справляють.

Відео дня

Іспанські науковці з університету Гранади готові долучитися до цієї дискусії.

Їхнє дослідження показує, що існує тільки один спосіб зробити так, щоб кава допомагала схуднути. Але спосіб цей виявився досить дієвим.

Що з’ясували вчені?

Група дослідників на чолі Раміресом Мауріціо-Мальдональдо стверджує, що порція міцної кави за пів години до інтенсивного тренування сприяє спалюванню жирів.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному медичному виданні Journal of the International Society of Sports Nutrition .

Вчені поставили перед собою завдання з’ясувати, чи правда, що кофеїн підсилює окислювальні процеси в організмі і допомагає спалювати жири.

Науковці попросили групу з 15 чоловіків вживати каву (або плацебо, про що вони й гадки не мали) напредодні спортивних тренувань. Причому для них розробили розклад з 8 години до 17 години, щоб відстежити ефективність ще й за часом доби.

Результати дослідження показали, що доза кофеїну за пів години до тренування сприяє спалюванню жиру.

При цьому ефект посилювався для тих пацієнтів, які займалися фітнесом у другій половині дня.

Ще одне важливе уточнення — всі пацієнти займалися аеробними навантаженнями.

За словами Франциско Амаро, одного з авторів дослідження, найкраще кофеїн сприяє спалюванню жиру, якщо людина займається натщесерце.

Тож дослідження безпосередньо свідчить про те, що поєднання дозованого вживання кофеїну і аеробних вправ у другій половині дня є оптимальним варіантом для людей, які хочуть підвищити спалювання жиру і схуднути.

Раніше НВ згадував про кращі альтернативи кави, які мають подібні властивості. Найпопулярнішими з них є матча, какао і цикорій. Останній відомий тим, що пригнічує апетит і при цьому майже не містить калорій. Тож цикорій також можна рекомендувати як напій, що сприяє схудненню.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X