Жінка померла після зараження відразу двома штамами COVID-19. Як це можливо?

12 липня 2021, 11:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

90-річна мешканка Бельгії, яка померла від COVID-19 в березні, страждала від британського та південноафриканського штамів коронавірусу одночасно.

Цей випадок, який обговорювався на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID), вважається першим у своєму роді.

Жінка, яка, як повідомляється, не була вакцинована, захворіла в березні і лікувалася в лікарні неподалік від Брюсселя. Неясно, як вона заразилася, але її лікарі сказали, що вона могла заразитися від двох різних людей.

Відео дня

Спочатку рівень кисню у неї був стабільним, але її стан дуже швидко погіршився, і через п’ять днів вона померла.

Молекулярний біолог Анне Ванкеерберген сказала, що важко сказати, чи зіграла коінфекція роль в швидкому погіршенні стану пацієнта.

«Обидва ці варіанти циркулювали в Бельгії в той час, тому жінка, ймовірно, була коінфікована різними вірусами від двох різних людей», — сказала вона.

Ванкеерберген працює в лікарні OLV в Бельгії, яка очолює дослідження. Їх висновки ще не відправлені в медичний журнал для публікації.

Хоча інших опублікованих випадків подібних супутніх інфекцій немає, дослідники вважають, що цей випадок показує, що можна заразитися двома варіантами COVID-19 одночасно. Ванкеерберген сказав, що це «явище, ймовірно, недооцінюється»

Зараз існує чотири основні варіанти коронавируса, які найбільше турбують експертів по всьому світу. Варіант Delta, який прийшов з Індії і більш заразний, ніж вихідний вірус, в даний час викликає більшість нових інфекцій в Європі і Сполучених Штатах.

Раніше НВ писав, що в дослідженні вчених з Великобританії було виявлено, що одна доза вакцини Pfizer або AstraZeneca (обидві вакцини вимагають двох щеплень) або слабкі, або зовсім не ефективні проти штаму Delta.

Дослідники провели лабораторні експерименти зі зразками крові людей, які отримали одну з цих ін'єкцій. Після одноразової дози всього в 10 відсотках цих зразків виробилися антитіла, які нейтралізували варіант Дельта — ознака того, що ці люди будуть захищені від симптоматичної інфекції. Однак після двох доз в 95 відсотках зразків були виявлені нейтралізуючі антитіла проти Delta.

Дослідники дійшли висновку, що варіант Дельта «частково, але значно вислизає» від імунного захисту від вакцин.

Хоча результати подібних лабораторних експериментів не обов’язково переносяться безпосередньо в реальний світ, інші дослідження аналогічним чином показали, що Delta пручається захисту від однієї дози вакцини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X