Краще не стає. Медики розповіли, чим небезпечний вейпінг в поєднанні зі звичним курінням

4 січня 2021, 13:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, куріння традиційних сигарет на додаток до вейпінгу, спричиняє такий ж шкідливий вплив на здоров’я, як і куріння виключно сигарет.

Вивчення даних тисяч людей дозволило помітити у тих хто палить як електронні так і традиційні сигарети маркери серцевих захворювань.

В ході загального аналізу даних за участю більш 7100 дорослих в США у віці 18 років і старше дослідники вивчили зв’язок куріння і вживання електронних сигарет із запаленням і окислювальним стресом в якості біомаркерів. Запалення і окислювальний стрес є ключовими факторами серцево-судинних захворювань, викликаних курінням, і було показано, що їх біомаркери є провісниками серцево-судинних подій, включаючи серцевий напад і серцеву недостатність.

Відео дня

«Це дослідження є одним з перших, в якому використовуються репрезентативні на національному рівні дані для вивчення зв’язку поведінки при вживанні сигарет та електронних сигарет з біомаркерами запалення і окисного стресу», — сказав Ендрю С. Стоукс, доцент кафедри глобального охорони здоров’я, перший автор дослідження.

«З огляду на час затримки між впливом тютюну і симптомами захворювання, визначення зв’язку між вживанням електронних сигарет і чутливими біомаркерами необхідно для розуміння довгострокових ефектів нових тютюнових виробів, таких як електронні сигарети», — додав учений.

Дослідники використовували дані дослідження Population Assessment of Tobacco and Health (PATH), національно репрезентативною поздовжньої когорти в США.Ето дослідження було обмежено дорослими 18 років і старше.Более половини учасників дослідження (58,6%) не вживали традиційні або електронні сигарети; майже 2% використовують виключно електронні сигарети; близько 30% курили виключно сигарети; і близько 10% використовували електронні і традиційні сигарети.

Аналіз показав, що учасники, які вживали виключно електронні сигарети, демонстрували такий же профіль запального і окисного стресу, що і люди, які не курили сигарети і не використовували електронні сигарети.

В учасників, які курили виключно тютюн, і у тих, хто використовував разом звичайні і електронні сигарети, були більш високі рівні за всіма оціненим біомаркерами в порівнянні з учасниками, які не курили сигарети або електронні сигарети.

У порівнянні з учасниками, які виключно курили, у тих, хто вживав виключно електронні сигарети, рівень багатьох біомаркерів запального і окисного стресу був значно нижче. Проте, учасники, які використовували сигарети і електронні сигарети, мали рівні всіх біомаркерів запального і окисного стресу, які можна порівняти з тими, хто курив тільки тютюн.

Автори роботи заявили, що дослідження підкреслює важливість «безперервного освіти населення щодо ризиків куріння сигарет» і неможливості знизити ризик за рахунок використання звичайних і електронних сигарет.

Раніше НВ писав, що два нових дослідження, проведених Медичним центром Університету Рочестера (URMC), виявили зв’язок між вейпінгом і труднощами з концентрацією уваги.

Також вчені з США з’ясували, що діти з більшою ймовірністю зіткнутися з таким «туманом в думках», якщо почнуть займатися вейпінгом до 14 років.

У той час як інші дослідження виявили зв’язок між вейпінгом і розумовими порушеннями у тварин, команда URMC першої встановила цей зв’язок у людей. Під керівництвом Донгмей Лі, доцента Інституту клінічних і трансляційних наук URMC, команда зібрала дані двох великих національних досліджень.

«Наші дослідження додають все більше доказів того, що вейпінг не слід розглядати як безпечну альтернативу курінню тютюну», — сказала автор дослідження Донгмей Лі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X