І цей мутує. Медики виявили нові варіанти коронавірусу Дельта

30 вересня 2021, 10:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Дельта-варіанту знайшли нові мутації (Фото:REUTERS / Stephane Mahe)

У Дельта-варіанту знайшли нові мутації (Фото:REUTERS / Stephane Mahe)

Дослідники визначили п’ять специфічних мутацій, які набули поширення при інфекціях варіантом вірусу Дельта Плюс у порівнянні з інфекціями Дельта.

Одна з цих мутацій, K417N, присутня у всіх інфекціях Дельта Плюс, але не присутня майже у жодному з варіантів інфекцій Дельта.

Отримані дані дають дослідникам важливі підказки про структурні зміни вірусу останнім часом і наголошують на необхідності розширення набору інструментів у боротьбі з COVID-19.

Відео дня

Коли Камлендра Сінгх летів назад у Міссурі з Індії у квітні, у нього в літаку почалися кашель і лихоманка, незважаючи на те, що він був вакцинований від COVID-19 і дав негативний результат тесту на вірус прямо перед вильотом.

Проте Сингх дав позитивний результат на COVID-19, найімовірніше, через інфекцію, викликану варіантом Дельта, після прибуття додому в округ Бун — діагноз, який отримували інші повністю вакциновані люди й ті, хто вже дав позитивний результат на вірус. Він хотів знати, чому.

Слухайте подкаст на цю тему

Після одужання Сингх, професор Коледжу ветеринарної медицини Університету штату Каліфорнія і Центру біологічних наук, об'єднався зі студентом Університету штату Каліфорнія Остіном Спраттом, Сіддаппою Байраредді, професором Університету Небраски, та іншими колегами для аналізу білкових послідовностей більш ніж 300 000 зразків COVID-19 двох нових варіантів по всьому світу, відомих як Дельта і Дельта Плюс.

Використовуючи інструменти і програми біоінформатики, команда визначила п’ять конкретних мутацій, які набули поширення при інфекціях Дельта Плюс в порівнянні з інфекціями Дельта, включаючи одну мутацію, K417N, яка присутня у всіх інфекціях Дельта Плюс, але не присутня майже у жодній з інфекцій Дельта.

«Чи то природні антитіла, отримані від раніше зараженого COVID-19, чи антитіла, отримані з вакцини, ми структурно демонструємо, наскільки небезпечний і розумний цей вірус, який здатний мутувати так, що антитіла, здається, не розпізнають і не можуть захищатися від цих нових варіантів», — сказав Спратт.

«Ці результати допомагають пояснити, чому так багато людей дали позитивний результат на варіанти Дельта, незважаючи на те, що вони вакциновані або раніше були інфіковані COVID-19», — додав учений.

Сінгх пояснив, що хоча вакцини проти COVID-19 виявилися ефективними, іншим можливим засобом реагування на пандемію може бути розробка противірусних препаратів, націлених на певні ділянки вірусу, які залишаються незмінними в результаті мутацій.

«Вакцини від ВІЛ ще не було через непередбачувану мінливість, яка нерідко виникає з вірусами, що часто мутують», — сказав Сінгх. «Якщо ми зможемо розробити низькомолекулярні препарати, націлені на ту частину вірусу, що не мутує, це буде остаточним рішенням для боротьби з вірусом».

Раніше НВ писав, що ВООЗ повідомила, що Дельта майже виключила три інших варіанти COVID-19, що викликають занепокоєння, які тепер являють собою крихітну частину зразків.

На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, інші варіанти коронавірусу «не приживаються».

«Нині в обігу перебуває менш ніж один відсоток кожного варіанта з Альфа, Бета і Гамма. Насправді це переважно Дельта по всьому світу», — сказала Марія Ван Керховен, технічний керівник Всесвітньої організації охорони здоров’я по COVID-19.

Дельта «стала більш пристосованою, вона краще передається і перевершує конкурентів, вона замінює інші циркулюючі віруси», — сказала вона в прямому ефірі, додавши, що цей варіант був виявлений у більш ніж 185 країнах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X