Вакцини Pfizer і Moderna можуть захищати від коронавірусу протягом багатьох років — дослідження

1 липня 2021, 11:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показує, що вакцини Pfizer і Moderna викликають реакцію імунної системи, яка може захищати від коронавірусу на довгі роки.

Останнє дослідження підкріплює зростаючі докази того, що більшості людей, імунізованих мРНК- вакцинами, буде не потрібна ревакцинація, якщо вірус і його варіанти не мутують занадто сильно.

Відео дня

«Це хороший знак того, наскільки міцний наш імунітет від цієї вакцини», — сказав Алі Еллебеді, імунолог з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, який керував дослідженням.

У дослідженні, опублікованому в понеділок в журналі Nature, вакцина Johnson & Johnson не розглядалася, але Еллебеді сказав, що очікує, що імунна відповідь на цю вакцину буде менш стійкою, ніж у мРНК- вакцин.

Минулого місяця Еллебеді і його колеги повідомили, що імунні клітини, що розпізнають вірус, зберігаються в кістковому мозку не менше восьми місяців після зараження COVID-19. Інша команда виявила, що В-клітини пам’яті продовжують дозрівати і зміцнюватися протягом як мінімум року після зараження.

Ці дані припускають, що імунітет може зберігатися роками, а можливо, і все життя у людей, які були інфіковані, а потім вакциновані. Але було неясно, чи може одна вакцинація продемонструвати таку ж силу.

Дослідники пояснили, що після інфекції або вакцинації в лімфатичних вузлах формується спеціалізована структура, яка називається зародковим центром. У цій структурі навчаються В-клітини. Після зараження коронавірусом в легенях формується зародковий центр. Але після вакцинації освіту клітин відбувається в лімфатичних вузлах пахв, в межах досяжності дослідників.

Команда Еллебеді виявила, що через 15 тижнів після першої дози вакцини зародковий центр все ще був дуже активний у всіх 14 учасників дослідження, і що кількість клітин пам’яті, які розпізнають коронавірус, не зменшилася.

«Той факт, що реакції тривали протягом майже чотирьох місяців після вакцинації - це дуже і дуже хороший знак», — сказав Еллебеді, тому що кінцеві центри зазвичай досягають піку через один-два тижні після імунізації, а потім слабшають.

«Все завжди зосереджені на розвитку вірусу — це показує, що В-клітини роблять те ж саме», — сказала Маріон Пеппер, імунолог з Вашингтонського університету в Сієтлі. «І це буде захистом від еволюції вірусу, що дійсно обнадіює».

Результати показують, що переважна більшість вакцинованих людей будуть захищені в довгостроковій перспективі - принаймні, від існуючих варіантів. Експерти вважають, що людям, які пережили COVID-19 і згодом імунізованим, можуть ніколи не знадобитися ревакцинація. Проте, людям похилого віку, людям зі слабкою імунною системою і тим, хто приймає ліки, що пригнічують імунітет, все ж можуть знадобитися додаткові дози.

Раніше НВ писав, що змішаний графік щеплень, в якому вакцина Pfizer вводиться через чотири тижні після щеплення AstraZeneca, дає кращу імунну відповідь, ніж введення ще однієї дози вакцини AstraZeneca.

У дослідженні Com-COV порівнювалися змішані дводозові схеми вакцин Pfizer і AstraZeneca. Було виявлено, що в будь-якій комбінації вони виробляли високі концентрації антитіл.

Ці дані підтверджують рішення деяких європейських країн, які почали пропонувати альтернативи AstraZeneca в якості другого щеплення після того, як вакцина виявилася пов’язаною з рідкісними тромбами.

Найвища відповідь антитіл спостерігалося у людей, які отримували дві дози вакцини Pfizer. Обидва змішані режими давали кращу відповідь, ніж дві дози вакцини AstraZeneca.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X