Смерть коронавірусу. Нова американська вакцина від COVID-19 показала 95% ефективності

16 листопада 2020, 14:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В американській компанії Moderna заявили, що їх вакцина від коронавірусу ефективна на 95%. Це підтвердили клінічні випробування вакцини за участю 30 тис. добровольців.

Представники американської біотехнологічної компанії Moderna заявили, що їх вакцина від COVID-19 показала 95% ефективності під час останніх клінічних випробувань.

У випробуваннях взяли участь 30 тис. добровольців, половина з яких отримала вакцину, а друга половина — плацебо.

Відео дня

Результати нового дослідження засновані на даних про 95 добровольців, у яких розвинулися симптоми COVID-19, — п’ять з них отримали вакцину, та її ефективність склала 94,5%.

«Загальна ефективність була чудовою … це відмінний день», — заявив провідний розробник вакцини в Moderna Тал Закс.

Вчені досі не знають, як довго нова вакцина дозволить зберігати імунітет до коронавірусу, і як вона буде працювати у випадку з людьми старшого віку.

Як пояснював науковий співробітник Лабораторії епігенетики НАМНУ Олександр Коляда, компанія Moderna готує РНК-вакцину, яка змушує клітини людини виробляти S-білок вірусу з двома стабілізуючими мутаціями.

«Неприємний нюанс у тому, що в липні компанія програла спір за патентом, який безпосередньо пов’язаний з технологією. І невідомо, чи позначиться це на долі вакцини», — писав Коляда.

Нагадаємо, минулого тижня американська фармацевтична компанія Pfizer і німецьке біотехнологічне підприємство BioNTech підтвердили, що їх нова вакцина від коронавірусу запобігла 90% випадків зараження у дослідженні з десятками тисяч добровольців.

«Результати засновані на проміжному аналізі, проведеному після того, як 94 учасників розділили на тих, хто отримав плацебо, і тих, хто був вакцинований і заразився Covid-19», — зазначено у повідомленні.

Клінічні випробування вакцини продовжать до того часу, поки не буде підтверджено 164 випадки успішного запобігання зараженню.

У Pfizer очікують, що цього можна буде досягти вже найближчими тижнями.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X