Вистачить надовго? У США запевняють, що вакцина Moderna захищає від коронавірусу протягом півроку

7 квітня 2021, 16:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показує, що після вакцинації препаратом від Moderna антитіла до коронавірусу зберігаються кілька місяців.

За словами групи під керівництвом Ніколь Доріа-Роуз з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), через шість місяців після отримання другої дози вакцини «активність антитіл залишалася високою в усіх вікових групах».

Відео дня

Обнадійливі результати пішли за аналогічними висновками для іншої основної дводозової вакцини, включеної в розгортання вакцини в США, зробленої Pfizer / BioNTech.

Нові результати Moderna засновані на 33 людей у віці від 18 до 71 року. Дослідження показало, що, хоча у всіх зберігався високий рівень антитіл імунної системи для боротьби з інфекціями в зразках крові, рівні, схоже, падали відповідно до віку учасників.

Наприклад, в той час як рівні («титри») антитіл в середньому становили понад 92 000 у вакцинованих людей у віці від 18 до 55 років через шість місяців після повної імунізації, вони впали в середньому приблизно до 62 000 у людей у віці від 56 до 70 років і до показника трохи більше 49 000 у людей у віці 71 року і старше.

Проте, через шість місяців у всіх учасників «виявлялася активність антитіл», і це було виявлено в трьох різних типах аналізів крові.

«Оскільки компанії проводять дослідження, щоб визначити тривалість дії антитіл та інших аспектів імунітету у осіб, вакцинованих від коронавірусу, очікується, що ми побачимо, що імунітет зберігається протягом значного періоду часу. У міру збільшення тривалості досліджень, я думаю, ми виявимо, що імунітет зберігається більше року», — упевнений доктор Амеша Адалят — експерт по вірусології та старший науковий співробітник Центру безпеки здоров’я Джона Хопкінса в Балтіморі.

Тим часом, Доріа-Роуз і її колеги заявили, що «поточні дослідження відстежують імунні реакції після шести місяців, а також визначають ефект бустерної дози проти вірусних варіантів».

У березні 2021 року НВ писав, що американська компанія Moderna оголосила про старт нового етапу випробувань вакцини від коронавірусу, в ході якого ефективність препарату перевірять на дітях.

У компанії заявили про етап досліджень за участю групи дітей віком від шести місяців до 12 років. У Moderna додали, що клінічні випробування в даній віковій групі пройдуть серед «здорових дітей в США і Канаді».

30 листопада 2020 року американська компанія Moderna повідомила, що ефективність її вакцини проти коронавірусу досягає 94,1%, а для запобігання тяжкого перебігу хвороби — 100%.

Американський медичний регулятор FDA схвалив вакцину від коронавірусу виробництва Moderna 19 грудня. 6 січня Єврокомісія схвалила використання вакцини виробництва компанії Moderna.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X