Помилилися з дозою? Оксфордський університет визнав проблеми з новою вакциною від COVID-19
Британські вчені повідомили, що помилка в дозуванні під час випробувань стала причиною різниці в ефективності вакцини Оксфордського університету і компанії AstraZeneca.
Заява з описом помилки з’явилася за кілька днів після того, як компанія та університет описали щеплення як «високоефективні».
У першій заяві повідомлялося, що група добровольців, які отримали меншу дозу, виявилася набагато краще захищеною, ніж добровольці, які отримали дві повні дози. За словами AstraZeneca, в групі низьких доз вакцина виявилася ефективною на 90%. У групі, що отримала дві повні дози, ефективність вакцини становить 62%.
Але в заяві в середу, 25 листопада, Оксфордський університет визнав, що в деяких флаконах, використаних у випробуванні, не було потрібної концентрації вакцини. Саме тому деякі добровольці отримали половинну дозу.
В університеті заявили, що обговорили проблему з органами регулювання і погодилися завершити пізню стадію дослідження двома групами. Згідно із заявою, виробнича проблема була усунена.
Експерти кажуть, що відносно невелика кількість людей в групі з низькою дозою ускладнює визначення того, чи є ефективність, яка спостерігається в групі, реальною або статистичним відхиленням.
За словами AstraZeneca, як мінімум 2741 особа отримала половину дози вакцини, а потім повну дозу. Водночас 8895 осіб отримали дві повні дози.
Ще один фактор: жоден з людей у групі низьких доз не був старше 55 років. У молодих людей, як правило, розвивається сильніша імунна відповідь, ніж у літніх, тому можливо, що саме молодий вік учасників у групі з низькою дозою, а не сам розмір дози призвів до високої ефективності препарату.
«Ще одна плутанина виникає через рішення об'єднати результати двох груп учасників, які отримували різні рівні дозування, щоб досягти середньої ефективності 70%», — сказав Девід Солсбері, молодший науковий співробітник глобальної програми охорони здоров’я в аналітичному центрі Chatham House.
«Ви взяли два дослідження, в яких використовувалися різні дози, і отримали композицію, яка не представляє жодну з доз. Я думаю, що багато людей побачать проблеми з цим», — сказав він.
Детальна інформація про результати випробувань буде опублікована в медичних журналах і надана органам регулювання Великої Британії, щоб вони могли вирішити, чи дозволяти розповсюдження вакцини. Ці звіти будуть включати детальну розбивку, що включає демографічні та інші дані про хворих у кожній групі, і дадуть повнішу картину того, наскільки ефективна вакцина.
Раніше НВ писав, що ціна однієї дози вакцини від коронавірусної інфекції виробництва американської фармкомпанії Moderna буде коливатися від $25 до $37. Про це заявив глава компанії Стефан Бансель.
За його словами, кінцева вартість буде залежати від розміру партії, необхідної замовнику.
«Це справедлива ціна, враховуючи вартість лікування важкохворого на COVID-19 для системи охорони здоров’я. Ми не зацікавлені в максимальному прибутку», — пояснив Бансель.
Глава Moderna зазначив, що зараз компанія веде переговори з Єврокомісією про постачання препарату в Європу. Він підкреслив, що до підписання договору на поставку вакцини залишилося кілька днів.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.