Вчені підрахували масу всіх частинок SARS-CoV-2 в світі. Ви здивуєтеся

9 червня 2021, 11:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якби всі частинки SARS-CoV-2, що циркулюють зараз у людей по всьому світу, були зібрані в одному місці, вони б важили десь між вагою яблука і вагою маленької дитини.

Група дослідників в Ізраїлі підрахувала, що кожна інфікована людина несе від 10 до 100 млрд окремих частинок SARS-CoV-2 на піку свого зараження.

Це говорить про те, що всі віруси SARS-CoV-2, які в даний час заражають людей по всьому світу — а це від 1 до 10 мільйонів випадків зараження в будь-який момент часу в ході пандемії - мають сукупну масу десь між 0, 22 і 22 фунтами (0,1 і 10 кг).

Відео дня

«Якщо поглянути в ширшому історичному контексті, з точки зору важелів впливу, атомна бомба містить менше 100 кг матеріалу, що розщеплюється», — сказав старший автор Рон Майло, професор кафедри наук про рослини і навколишнє середовище Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі.

«А тут ми говоримо про надмалу масу вірусів, і вони повністю сіють хаос в світі», — додали автори роботи.

Щоб підрахувати, скільки вірусу може нести кожна інфікована людина, дослідники використовували попередні вимірювання, зроблені на макаках, про те, скільки SARS-CoV-2 вони переносили під час піку інфекції в різних тканинах, які, як відомо, сприйнятливі до вірусу, в тому числі в легенях, лімфатичних вузлах і травній системі.

Потім вони помножили кількість вірусних частинок, присутніх на грам тканини у макак-резусів, на масу тканин людини, щоб оцінити кількість вірусних частинок в тканинах людини.

З попередніх розрахунків, заснованих на діаметрі вірусу, вони вже знали, що кожна вірусна частка має масу 1 фемтограм (10 в мінус 15 грамів). Використовуючи масу кожної частки і кількість передбачуваних частинок, вони підрахували, що кожна людина на піку інфікування несе від 1 до 10 мікрограмів вірусних частинок.

Обробка цих чисел дозволила команді краще зрозуміти, що відбувається в організмі під час інфекції, наприклад, скільки клітин заражено і як кількість вірусних частинок, вироблених в організмі, порівнюється з тим, наскільки швидко вірус може розвиватися.

Потім вони підрахували, скільки мутацій в середньому збере вірус в ході зараження однієї людини, а також всього населення. Для цього вони використовували попередню оцінку аналогічного коронавірусу про те, як часто мутує один нуклеотид, помножили його на кількість нуклеотидів в геномі SARS-CoV-2, а потім вирахували, скільки разів вірус копіював сам себе всередині організму під час інфекції.

Вони виявили, що під час зараження одного господаря вірус накопичує від 0,1 до однієї мутації по всьому геному. З огляду на те, що між зараженнями проходить від 4 до 5 днів, вірус буде збирати близько трьох мутацій на місяць, що узгоджується з відомою швидкістю еволюції SARS-CoV-2.

Але вони також виявили великі відмінності в кількості вірусних частинок у інфікованих людей; Фактично, він може відрізнятися на п’ять-шість порядків, а це означає, що у деяких інфікованих людей може бути в мільйони разів більше цих частинок, ніж у інших.

«Ми знаємо, що у людей з низьким вірусним навантаженням дійсно менше шансів заразити інших», — сказав Рон Майло.

Але поки неясно, чи поширюють суперпредставники вірус частіше, ніж інші, через біологічні причині, такі як високе вірусне навантаження, або соціологічні причини, такі як часті зустрічі з людьми на великих заходах, що проводяться в закритих приміщеннях.

Раніше НВ писав, що пацієнти з деменцією і особливо з хворобою Альцгеймера піддаються триразовому ризику смерті в результаті зараження SARS-CoV-2.

Нейродегенеративні порушення, які викликають деменції, підвищують ризик зараження COVID-19 у важкій формі і смерті від цього захворювання, згідно з дослідженням, проведеним в Бразилії.

«Ми виявили, що всі причини деменції є факторами ризику серйозності і смерті при COVID-19, і що ці ризики більш виражені для пацієнтів з хворобою Альцгеймера», — сказав Сержіо Верджовскі-Алмейда, головний дослідник проекту і професор Хімічного інституту Університету Сан-Паулу .

Деменція вже була визначена як фактор ризику COVID-19 поряд з іншими супутніми захворюваннями, такими як серцево-судинні та респіраторні захворювання, високий кров’яний тиск, діабет, ожиріння і рак. Одна з причин — вік: пацієнти з деменцією, як правило, старше, і багато хто з них живуть в будинках престарілих, де ризик зараження і передачі вірусу вище.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X