А раптом допоможе? ВООЗ дозволила протестувати лікарські трави проти коронавірусу

21 вересня 2020, 11:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила протокол для тестування африканських лікарських засобів рослинного походження.

Медики вважають, що ці трави можуть використовуватися як потенційні методи лікування коронавірусу та інших вірусних захворювань.

Це сталося через кілька місяців після того, як пропозиція президента Мадагаскару просувати напій на основі полину, рослини з доведеною ефективністю в лікуванні малярії, було зустрінуте повсюдним презирством.

Відео дня

У суботу експерти ВООЗ і колеги з двох інших організацій «схвалили протокол III фази клінічних випробувань фітотерапії для лікування COVID-19, а також статут і коло ведення для створення комісії з моніторингу даних і безпеки для клінічних лікувальних трав».

«Фаза III клінічних випробувань має вирішальне значення для повної оцінки безпеки та ефективності нового медичного препарату», — зазначили в заяві ВООЗ.

«Якщо традиційний продукт медицини виявляється безпечним, ефективним з гарантованою якістю, ВООЗ рекомендуватиме його для прискореного, великомасштабного місцевого виробництва», — підкреслив Проспер Тумусіме, регіональний директор ВООЗ.

Він не згадав конкретно мадагаскарський напій COVID-Organics, також званий CVO, який президент Андрі Раджоеліна назвав ліками від вірусу. Він був широко поширений на Мадагаскарі і проданий в кілька інших країн, в основному в Африці.

У травні директор ВООЗ в Африці Матшідісо Моет повідомив засобам масової інформації, що у 2000 році уряди африканських країн взяли на себе зобов’язання тестувати «традиційні методи лікування» за допомогою тих же клінічних випробувань, що й інші ліки.

«Я можу зрозуміти потребу, прагнення знайти щось, що може допомогти. Але ми дуже хотіли б заохочувати науковий процес, в якому самі уряди взяли на себе зобов’язання», — сказав Моет.

Раніше НВ писав, що ізраїльська стартап-компанія NanoScent і Медичний центр Шиба проводять випробування інноваційного пристрою, здатного виявити коронавірус протягом 30 секунд.

Людина видихає повітря в пластиковий пакет з сенсорними чіпами, які здатні «вловити запах» вірусу, запевняють дослідники.

Справа в тому, що, поряд з такими симптомами, як висока температура або порушення функції легень, віруси змінюють запах тіла і дихання. Після аналізу дихання приблизно 1000 ізраїльських пацієнтів з COVID-19 фірма NanoScent змогла виявити запахи, пов’язані з вірусом.

«У кожної хвороби є свої особливості; деякі з них несуттєві, інші - значні. COVID-19 вражає верхні відділи дихальної системи, тобто носову порожнину, легені і мигдалини», — повідомив головний виконавчий директор NanoScent Орен Гавріель.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X