Вперше прижилася. У США успішно пересадили нирку ГМО-свині людині

21 жовтня 2021, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Свині змінили геном для пересадки органів (Фото:pxhere.com)

Свині змінили геном для пересадки органів (Фото:pxhere.com)

Нирка, вирощена у генетично зміненої свині, нормально функціонувала після того, як була пересаджена людині під час унікальної процедури, проведеної американськими лікарями.

Якщо метод виявиться в цілому успішним, він може зчинити революцію в трансплантації органів, впевнені медики.

Операція була проведена у вересні в клініці NYU Langone Health в Нью-Йорку. Унікальну операцію провели на жінці, у якої лікарі діагностували смерть мозку, але ще не відключили від систем життєзабезпечення. Нирку підключили до її судин і залишили зовні від тіла.

Відео дня

Пацієнтка була зареєстрованим донором органів, але органи не підходили для трансплантації, тому сім'я погодилася на експериментальну процедуру. За три доби слідів відторгнення або пошкодження нирки дослідники не виявили.

Нирка була отримана від свині, генетично модифікованої для вирощування органу з низьким ризиком відторгнення людським організмом.

«Після прикріплення до кровоносних судин у верхній частині ноги за межами живота пацієнта, нирка швидко почала нормально функціонувати», — сказав доктор Роберт Монтгомері, директор Інституту трансплантології Нью-Йоркського університету в Лангоні, який виконав цю процедуру.

За словами Монтгомері, результати переконливо свідчать про те, що цей тип органу працюватиме в організмі людини.

«Це було краще, ніж навіть ми очікували. Це було схоже на будь-яку пересадку, яку я коли-небудь робив від живого донора. Багато нирок від померлих людей не працюють відразу, і для початку потрібні дні або тижні. Це спрацювало негайно», — сказав він.

За пацієнтом спостерігали лише 54 години, і дослідження не було рецензоване або опубліковане в медичному журналі, але воно натякає на нове джерело дуже необхідних органів для трансплантації.

«Нам потрібно більше дізнатися про довговічність органу, але це величезний прорив. Це велика, важлива справа», — сказав доктор Доррі Сегев, професор трансплантології в Медичній школі Джонса Гопкінса.

У списках очікування на трансплантацію перебуває понад 100 000 американців, серед них понад 90 000 людей, яким потрібна нирка. Щодня в цій черзі вмирають 12 осіб.

Додамо, першу спробу трансплантації органу від тварини людині зробив, очевидно, Матьє Жабуле, який на початку 20 століття пересадив свинячу нирку пацієнтові з нефротичним синдромом. Ця операція закінчилася смертю пацієнта.

Раніше НВ писав, що в США протестували прототип штучної нирки нового типу. Імплантована біоштучна нирка проєкту Kidney Project, яка має звільнити пацієнтів із захворюваннями нирок від діалізних апаратів, пройшла першу демонстрацію.

Розробники функціонального прототипу штучної нирки отримали приз у розмірі $650 000 від компанії KidneyX.

Kidney Project об'єднали дві основні частини своєї штучної нирки, гемофільтр і біореактор, і успішно імплантували пристрій розміром зі смартфон для доклінічної оцінки.

За цей поступ команда була нагороджена призом KidneyX Phase 1 і стала однією з шести команд-переможців.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X