Просте рішення. У США тестують інноваційний спрей від коронавірусу

2 грудня 2020, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські дослідники перевіряють на тваринах новий спрей для носа, який повинен стимулювати вироблення антитіл до COVID-19.

Вчені з Пенсільванського університету і біотехнологічна фірма Regeneron вивчають, чи можна використовувати технологію, розроблену для генної терапії, для виготовлення спрея, який запобіжить зараження новим коронавірусом.

Відео дня

Ідея полягає в тому, щоб використовувати ослаблений вірус в якості транспорту для доставки генетичних інструкцій до клітин в носі і горлі, які, в свою чергу, будуть створювати потужні антитіла.

«Перевага нашого підходу в тому, що для його ефективності не потрібна компетентна імунна система», — сказав Джеймс Вілсон, професор медицини в Пенсільванії, який очолює проект.

В даний час технологія тестується на тваринах, і Вілсон вважає, що в разі успіху вона може забезпечити людей приблизно шестимісячним захистом від одноразової дози, розпорошеної в ніс, і, отже, доповнити вакцини, які незабаром можуть бути схвалені.

Вілсон — піонер у сфері генної терапії - передачі генетичного коду в клітини пацієнта для виправлення дефектів і лікування хвороб. Його дослідницька група виявила, що група вірусів, пов’язаних з адено- асоційованими вірусами (AAV), які вражають як людей, так і інших приматів, але, як відомо, не викликають хвороб, може бути створена для перенесення здорової ДНК в клітини.

Цей підхід привів в 2019 році до схвалення Zolgensma, першого препарату для лікування спінальної м’язової атрофії, і сьогодні AAV досліджуються на предмет безлічі можливих варіантів застосування.

У лютому уряд США зв’язувався з Вілсоном, щоб дізнатися, чи можуть він і його лабораторія використовувати цю технологію проти COVID-19.

Але тільки після того, як компанія Regeneron розробила два багатообіцяючих лабораторних антитіла проти коронавірусу, які зв’язуються з поверхневим білком патогена і не дозволяють йому вторгатися в наші клітини, його команда змогла просунутися вперед.

Антитіла Regeneron, власне, ще проходять клінічні випробування, але отримали екстрене схвалення для пацієнтів з COVID-19 легкого або помірного ступеня тяжкості, які схильні до високого ризику важкого захворювання. Зокрема, вони використовувалися для лікування президента Дональда Трампа.

Дослідники сподіваються, що назальний спрей може бути вприснуто через ніздрі, проникне в епітеліальні клітини носа і захопить їх білкові механізми, щоб вони виробляли антитіла.

Оскільки коронавірус потрапляє в легені через ніздрю, спрей може зупинити інфекцію. Більш того, AAV викликають лише помірну імунну відповідь, тому побічні ефекти можуть бути менш серйозними.

Вчені сподіваються завершити свої дослідження на тваринах до січня, перш ніж подати заявку в Управління з контролю за продуктами і ліками для початку випробувань на людях.

Раніше НВ писав, що Великобританія стала першою країною в світі, яка схвалила вакцину проти коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech для широкого використання.

Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення визнало вакцину безпечною. Вакцинація людей з пріоритетних груп може початися в найближчі дні.

Британія замовила 40 мільйонів доз вакцини. Цього вистачить, щоб вакцинувати 20 мільйонів людей — кожен повинен отримати по два щеплення.

Перші дози вакцини прибудуть в країну в найближчі дні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X