З'їж принтер. У Китаї розробили новий спосіб лікування ран шлунка
Китайські дослідники розробили новий спосіб лікування ран шлунка за допомогою мікроробота, який друкує тканини безпосередньо в тілі людини.
Дослідники з Університету Цінхуа висунули ідею «друк тканин безпосередньо в хворому органі» і розробили мікроробота для проведення цієї операції.
Пошкодження стінок шлунка — поширена проблема травного тракту, яка часто вимагає медикаментозної терапії або хірургічного втручання. Біодрук — спосіб, що полягає в доставці нових клітин безпосередньо до місця рани для відновлення тканини, є потенційно дуже ефективним варіантом вирішення цієї проблеми.
За допомогою ендоскопа вчені протестували мікроробота і систему доставки на біологічній моделі людського шлунка, щоб зімітувати операцію по впровадженню робота і біопдруку. Вони також провели тест з біодруком в чашці для культивування клітин, щоб перевірити, наскільки ефективно пристрій покаже себе у відтворенні життєздатних клітин і загоєнні ран.
Випробування показали, що надруковані клітини володіли високою життєздатністю, що свідчить про хороші біологічні функції клітин в надрукованій тканини.
Один з авторів даного методу, Сюй Тао заявив, що дослідження підтвердило ефективність цього методу в лікуванні пошкоджень стінок шлунка і стало основою для його потенційного застосування в лікуванні різних видів ран всередині тіла без хірургічного втручання.
«Але попереду ще багато роботи, включаючи зменшення розміру біопечатной платформи і розробку біочерніл», — додав він.
Як зазначив Сюй Тао, для розробки даного методу знадобилися міждисциплінарні дослідження в області біологічного виробництва, 3D-друку і механіки.
Раніше НВ писав, що дослідницька група з Тель-Авівського університету на чолі з професором Талем Двіром зуміла надрукувати на 3D-принтері живе пульсуюче людське серце.
Це означає, що в перспективі медики зможуть надрукувати будь-який орган для пересадки.
Матеріалом для створення «біо-мотора» виступили жирові клітини пацієнта, які потім були перетворені на стовбурові клітини серцево-судинного м’язу і змішані з колоректальной тканиною.
Як відзначили вчені, надруковане серце за своїми розмірами можна порівняти з кролячим — всього близько 2,5 см. В цілому було надруковано 10 сердець. У найближчі місяці фахівці будуть перевіряти функціональність органів на тваринах.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.