З'їж принтер. У Китаї розробили новий спосіб лікування ран шлунка

2 вересня 2020, 16:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські дослідники розробили новий спосіб лікування ран шлунка за допомогою мікроробота, який друкує тканини безпосередньо в тілі людини.

Дослідники з Університету Цінхуа висунули ідею «друк тканин безпосередньо в хворому органі» і розробили мікроробота для проведення цієї операції.

Пошкодження стінок шлунка — поширена проблема травного тракту, яка часто вимагає медикаментозної терапії або хірургічного втручання. Біодрук — спосіб, що полягає в доставці нових клітин безпосередньо до місця рани для відновлення тканини, є потенційно дуже ефективним варіантом вирішення цієї проблеми.

Відео дня

За допомогою ендоскопа вчені протестували мікроробота і систему доставки на біологічній моделі людського шлунка, щоб зімітувати операцію по впровадженню робота і біопдруку. Вони також провели тест з біодруком в чашці для культивування клітин, щоб перевірити, наскільки ефективно пристрій покаже себе у відтворенні життєздатних клітин і загоєнні ран.

Випробування показали, що надруковані клітини володіли високою життєздатністю, що свідчить про хороші біологічні функції клітин в надрукованій тканини.

Один з авторів даного методу, Сюй Тао заявив, що дослідження підтвердило ефективність цього методу в лікуванні пошкоджень стінок шлунка і стало основою для його потенційного застосування в лікуванні різних видів ран всередині тіла без хірургічного втручання.

«Але попереду ще багато роботи, включаючи зменшення розміру біопечатной платформи і розробку біочерніл», — додав він.

Як зазначив Сюй Тао, для розробки даного методу знадобилися міждисциплінарні дослідження в області біологічного виробництва, 3D-друку і механіки.

Раніше НВ писав, що дослідницька група з Тель-Авівського університету на чолі з професором Талем Двіром зуміла надрукувати на 3D-принтері живе пульсуюче людське серце.

Це означає, що в перспективі медики зможуть надрукувати будь-який орган для пересадки.

Матеріалом для створення «біо-мотора» виступили жирові клітини пацієнта, які потім були перетворені на стовбурові клітини серцево-судинного м’язу і змішані з колоректальной тканиною.

Як відзначили вчені, надруковане серце за своїми розмірами можна порівняти з кролячим — всього близько 2,5 см. В цілому було надруковано 10 сердець. У найближчі місяці фахівці будуть перевіряти функціональність органів на тваринах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X