Полюбіть ЗОЖ. Лікарі розповіли, чому зростає захворюваність на рак серед молоді та як із цим боротися

25 травня, 14:11
Серед молодих американців зростає захворюваність на злоякісні новоутворення. (Фото:photographee.eu/depositphotos)

Серед молодих американців зростає захворюваність на злоякісні новоутворення. (Фото:photographee.eu/depositphotos)

За даними Американського онкологічного товариства, кількість онкохворих у віці 15−39 років у США зростає з кожним роком. Вирішальний вплив на цю статистику має рак щитовидної залози.

Позитивна динаміка зростання кількості випадків онкології серед молоді спостерігається давно. Найбільшу настороженість у лікарів викликають темпи розповсюдження раку щитовидної залози. З кожним роком кількість випадків цього захворювання в США зростає на 3% у осіб віком 20-39 років та на 4% - у 15-19-річних американців.

Відео дня

Загалом кількість хворих зі злоякісними утвореннями щитовидної залози зросла на 30% з 1973 по 2015 роки .

Медиків лякає як швидкість поширення цього виду раку, так і те, що причини його виникнення досі незрозумілі. Для деяких видів встановлено генетичну схильність, але походження інших залишається загадкою. А значить, профілактувати хворобу поки що неможливо.

Щоправда, з деякими іншими видами раку ситуація більш зрозуміла. "Незважаючи на те, що захворюваність все ще зростає, деякі види раку можна запобігти за допомогою здорового способу життя", - говорить Карен Кнудсен , доктор філософії, магістр ділового адміністрування, головний виконавчий директор Американського онкологічного товариства

За його словами, значна частка випадків онкозахворювань серед молоді пояснюється ожирінням. Так, цей фактор буває причиною раку матки та молочної залози, колоректального раку.

Крім зайвої ваги, до онкозахворювань іноді призводить і генетична схильність.

Щоправда, онкологія та її лікування можуть вплинути на здоров'я. Пацієнту, який переніс рак, необхідно стежити за своїм самопочуттям і звертатися до лікаря за необхідності. Молоді люди часто нехтують цим, вважаючи, що їхній організм сам впорається.

Американські лікарі закликають своїх пацієнтів не бути безтурботними. Будь-яке нездужання у онкохворого має бути приводом для обстеження, коригування способу життя та призначення лікування.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X